Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
22.-24.2. 2013

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Zahájení veletrhu OPTA se speciálním hostem

 

Brněnské setkání oboru oční optika, optometrie a oftalmologie již devatenáct let plní funkci nejvýznamnější přehlídky novinek i kontrakční platformy v regionu střední Evropy. U příležitosti zahájení popřáli veletrhu úspěch představitelé oborových sdružení České i Slovenské republiky a také známý ekonom Miroslav Ševčík.

„Vidění je velká deviza a měli bychom být hrdi, že se o ni lidem této země staráme,“ uvedl ve svém vystoupení Beno Blachut, který účastníky veletrhu pozdravil jako prezident Společenstva českých optiků a optometristů a ocenil devatenáct let spolupráce se společností Veletrhy Brno. Pozdrav Optické unie Slovenska tlumočil její prezident Pavel Moravec, který vyslovil přesvědčení, že letošní OPTA bude po odborné i obchodní stránce přínosem jak pro české, tak pro slovenské optiky. Prezident České kontaktologické společnosti Jiří Michálek vyzdvihl roli veletrhu jako stále vzácnější příležitosti k osobnímu setkání, které umožňuje bezprostřední diskusi, vyměnu zkušeností a tříbení názorů.

Hlavním hostem zahájení byl děkan Národohospodářské fakulty VŠE Praha a předseda správní rady Liberálního institutu Miroslav Ševčík. Ve své přednášce na téma „Hospodářská situace ČR a její vliv na podnikání“ shrnul mezinárodní ekonomický kotext, příčiny současné finanční, hospodářské a dluhové krize i aktuální a výhledový stav české ekonomiky. Mj. konstatoval, že Česká republika má ve srovnání s ostatními státy EU stále relativně příznivé vyhlídky, nicméně negativní nálada českých spotřebitelů potrvá ještě minimálně několik měsíců.

OPTA 2013

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště