Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
22.-24.2. 2013

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

FEBA nejsou jen pouzdra

 

Tradiční český výrobce brýlových pouzder stále rozšiřuje svoji nabídku, v níž dnes už hrají prim obruby a sluneční brýle. Vedle nových modelů unikátní kolekce Exclusive Sunglasses letos premiérově představuje také britské značky Henleys a Pineapple.

Společnost FEBA Turnov je na českém a slovenském trhu známá především jako největší výrobce a dodavatel brýlových pouzder, ale na stánku v pavilonu B se přesvědčíte, že její nabídka je daleko širší a zahrnuje i dioptrické obruby, sluneční brýle a celou škálu příslušenství. „Reagovali jsme tak na skutečnost, že dodavatelé brýlí začali nabízet i pouzdra a oba tyto segmenty se dnes prolínají. Proto jsme postupně také rozšířili nabídku a zastupujeme pro český a slovenský trh několik zahraničních značek. Dnes v našem sortimentu již převládají obruby a sluneční brýle,“ říká vedoucí provozu společnosti FEBA David Novotný.

Zvláštní místo v nabídce zaujímá kolekce značky  Exclusive Sunglasses, která se vyrábí v Evropě za použití unikátních technologií. V očních optikách uspokojí zákaznice, které chtějí spojit praktičnost s osobitostí a elegancí. Exkluzivní sluneční brýle se vyrábějí z kombinace titanu a chirurgické oceli, díky čemuž jsou extrémně lehké, pružné a téměř nezničitelné. Jde o unikátní technologii původně vyvinutou pro kosmický program, ale milují ji i designéři, kterým umožňuje vytvářet nekonečně rozmanité vzory. Obruby se řežou laserem z ocelových plátů a jsou jedinečné také tím, že v nich nejsou použity žádné šroubky, jde o tzv. „screw-free technology“. Povrchová úprava se provádí prostřednictvím „atomization“ procesu, pomocí kterého jsou rámy potaženy titanem a následně lakovány, což jim zajišťuje antialergičnost. Brýle jsou opatřeny polarizačními fóliemi od italské firmy Mazucchelli, což dává záruku vysoké kvality filtrů i polarizace. Zákaznice oceňují, že se brýle Exclusive Sunglasses dodávají nejen s praktickým pouzdrem, ale také v setu s avantgardním náramkem z chirurgické oceli ve shodném designu. Další výhodou jsou vázané obruby, díky nimž jsou brýle velmi dobře uzpůsobeny pro dioptrické plastové čočky. Pro letošní rok byla kolekce rozšířena o nové modely, a to jak tvarově jednodušší s decentním zdobením kamínky Swarovski, tak o bohatě dekorované extravagance.

Úplnou novinkou v nabídce firmy FEBA jsou dvě britské značky. Kolekce Henleys představuje brýle mladistvého vzhledu s nápaditou barevností navazující na známou značku městské módy. Pineapple Kids přináší na trh atraktivní dětské brýle, které osloví malé zákazníky veselou barevností a hravými motivy. Z další nabídky zaujme třeba retro kolekce Paul Vadím z ručně broušeného plastu v imitaci dřeva.

OPTA 2013

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště