Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
22.-24.2. 2013

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Ceny Top Opta 2013 získaly čtyři exponáty

 

O nejlepší exponáty se na veletrhu OPTA soutěžilo již poosmé a odborná hodnotitelská komise tentokrát vybírala z jedenácti nominovaných výrobků. Čtyři ceny pro vítěze na zahájení veletrhu převzali zástupci vystavujících firem Funforsun, Alcon Pharmaceuticals, Spektra a Rodenstock ČR.   

Tradičně silná konkurence se sešla v kategorii brýlové obruby a sluneční brýle, kde porotce nakonec nejvíce zaujaly luxusní dřevěné brýle FEB31st, model Ara. Exponát je unikátní především svým materiálem, italská firma 31 Febbrario při jeho výrobě použila třináct vrstev topolového dřeva. Zaujme také anatomické provedení, které eliminuje tradiční nevýhodu dřevěných obrub a bez úprav sedí i slovanským obličejům. Brýle spojující retro design s nejnovější technologií na veletrhu OPTA vystavuje společnost Funforsun.

V kategorii brýlových a kontaktních čoček, jejich úprav a zušlechtění zvítězil exponát společnosti Alcon Pharmaceuticals OPTI-FREE PureMoist. Jde o víceúčelový desinfekční roztok se zvlhčujícím systémem HydraGlyde, který zajišťuje konfort a zvlhčení kontaktní čočky od nasazení po vyjmutí až po dobu šestnácti hodin. Výborně se hodí do klimatizovaných prostor, například aut či kanceláří, kde se uživatelé kontaktních čoček často pohybují a kvůli suchému vzduchu mohou mít problémy. Účinný komplex se váže na povrchu čočky a vytváří kolem ní zvlhčující obal, který působí nezávisle na slzném filmu a napomáhá tak ke zdravému a pohodlnému nošení kontaktních čoček.

Další oceněnou novinkou pro český trh je kamerová čtecí lupa Compact 4HD nizozemského výrobce Optelec. Lupu s vysokým rozlišením lze se stojánkem používat pro pohodlné čtení na stole, ale díky kapesnímu provedení s nastavitelným až 12násobným zvětšením se výborně uplatní také v exteriéru. Lze s ní i fotografovat, má stylový kompaktní design a intuitivní ovládání, takže se může stát užitečnou pomůckou jak slabozrakých mladšího věku, tak i seniorů. Elektronickou lupu Compact 4HD vystavuje Spektra, výrobní družstvo nevidomých.

Cenu Top Opta 2013 získala také společnost Rodenstock ČR, jejíž systém ImpressionIST® 3 nabízí automatizovanou a flexibilní digitální centraci. Je vybaven unikátní technologii s nezávislou poradenskou jednotkou a upoutá již svým elegantním designem. Ve všech třech verzích – volně stojící, nástěnné i stolní – vhodně doplní interiér oční optiky a dodá jí punc pracoviště vybaveného nejmodernější technikou. ImpressionIST 3 již získal prestižní ocenění iF Award 2012 za design.

Nejen vítězné, ale i všechny nominované exponáty si návštěvníci mohou prohlédnou ve speciální vitríně na stánku Společenstva českých optiků a optometristů nebo zde. Zároveň mohou svým hlasem spolurozhodnout o držiteli ceny Top Opta odborné veřejnosti 2013, která stejně jako vloni připadne jedinému exponátu napříč všemi kategoriemi. Elektronicky bylo možné hlasovat již předem na portálu www.bvv.cz/opta a v době veletrhu hlasování probíhá na označených stáncích přímo v pavilonu B, a to až do neděle 24. února dopoledne. Exponát, který v součtu obou částí soutěže obdrží nejvíce hlasů, bude slavnostně vyhlášen v neděli ve 12 hodin v expozici vítězného vystavovatele a stane se vítězem Top Opta odborné veřejnosti.

OPTA 2013

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště