Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
24.-26.2. 2012

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

SAGITTA představuje novinky pro slabozraké

 

Společnost SAGITTA oční optikové znají nejen jako distributora obrub a slunečních brýlí věhlasných světových značek, ale také jako předního dodavatele kvalitních lup a pomůcek pro slabozraké. Pro veletrh OPTA 2012, jehož zvýrazněným tématem je „low vision“, si připravila dvě zajímavé novinky.

SAGITTA je synonymem vysoce módního zboží, ale v jejím sortimentu zdaleka nejde jen o módu. "SAGITTA má prioritní postavení také v nabídce pro populaci, které už nepostačují brýle a lupy. V současné době přináší na český a slovenský trh digitální lupu LOOKY TV+, která je nejkvalitnějším výrobkem ve své kategorii. Naprosto převratnou novinkou pro nevidomé na celém světě pak je čtecí zařízení ReadEasy+, které umožní četbu jakýchkoli tiskovin a dokumentů také v českém jazyce. Obě zařízení jsou určena pro lidi se zrakovým handicapem a pomohou jim podstatným způsobem zredukovat závislost na okolním světě,“ říká spolumajitel společnosti SAGITTA Jaroslav Majerčík.

Digitální lupa LOOKY TV+ je druhou generací oblíbeného výrobku, který se stal vítaným pomocníkem zrakově postižených lidí na celém světě. Ruční digitální lupa má plně barevný režim s LED osvětlením, které je možné vypnout, zároveň lze nastavit také intenzitu jasu a zvuku. Největší předností je až dvacetinásobné zvětšení a také zdroj napájení, kterým jsou běžně dostupné tužkové baterie.

Čtecí zařízení ReadEasy+ slouží ke snadnému čtení dokumentů i knih, a to i větších vazeb. Díky použití nejmodernějších technologií dokáže přečíst text i z kulatých předmětů. Speciální zařízení může být propojeno s monitorem, novějším televizorem nebo synchronizováno s počítačem. Díky této funkci lze vyfocené texty převádět do digitálních formátů jako například mp3, doc apod.

Společnost SAGITTA se dlouhodobě zaměřuje na velice kvalitní lupy a pomůcky pro slabozraké vyráběné jedním z nejlepších světových výrobců – anglickou společností CARCLO CTP COIL. Úzce spolupracuje s českými i slovenskými očními lékaři a snaží se prosazovat mezi výrobky hrazené pojišťovnou pouze špičkové lupy nové generace, které jsou zpravidla mimo dosah finančních možností populace s poškozeným zrakem. Více informací o těchto výrobcích najdete na www.elupy.cz.

OPTA 2012

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště