Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
24.-26.2. 2012

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

FEBA s.r.o.: Ultralehké sluneční brýle nápaditých tvarů

 

Právě takové často hledají v očních optikách zákaznice, které chtějí spojit praktičnost s osobitostí a elegancí. Na veletrhu OPTA je najdete na stánku firmy FEBA s.r.o. v unikátní kolekci EXCLUSIVE SUNGLASSES, která se vyrábí v Evropě za použití unikátních technologií.

„Jedná se o velice módní kolekci převážně dámských slunečních brýlí, tvarově velmi rozmanitých a s rozličným zdobením. Všechny jsou vyrobeny unikátní technologií spojení titanu s chirurgickou ocelí, který byla původně určena pro kosmický program. Výsledný materiál – chirurgická ocel - je extrémně lehký, odolný a pružný, což umožňuje vytváření nekonečných designérských vzorů,“ popisuje jednatel společnosti FEBA Jiří Hynek. Pro zajištění co nejvyššího standardu kvality jsou surové ocelové pláty dováženy z Německa a následně jsou v Polsku ve výrobním závodě firmy LIW LEWANT zpracovávány speciálním laserovým řezem do finální podoby. Svou jedinečnost si tyto brýle mimo jiné získaly i tím, že v nich nejsou použity žádné šroubky, jde o tzv. „screw-free technology“. Povrchová úprava se provádí prostřednictvím „atomization“ procesu, pomocí kterého jsou rámy potaženy titanem a následně lakovány, což jim zajišťuje antialergičnost. Brýle jsou opatřeny polarizačními fóliemi od italské firmy Mazucchelli, což dává záruku vysoké kvality filtrů i polarizace. „Výsledkem jsou nepřehlédnutelné a prakticky nezničitelné sluneční brýle vážící pouhých 21 gramů. O jejich kvalitě svědčí i to, že výrobek jako jediný v Evropě splnil všechny testy na titanovou povrchovou úpravu u prestižního italského institutu Certottica,“ zdůraznil zástupce firmy FEBA, která kolekci polského výrobce LIW LEWANT dodává na český i slovenský trh.

Vedle materiálů a technologie zpracování jsou brýle z kolekce EXCLUSIVE SUNGLASSES jedinečné také svým designem, který je dílem polských návrhářů. Zákaznice oceňují, že se dodávají nejen s praktickým pouzdrem, ale také v setu s avantgardním náramkem z chirurgické oceli ve shodném designu. Díky evropské výrobě není problém vyhovět ani specifickým požadavkům klientů. „Velice často jsou do těchto brýlí montovány dioptrické plastové čočky, k čemuž jsou díky vázaným obrubám velmi dobře uzpůsobeny. Zároveň je zajištěn bezproblémový servis,“ dodává Jiří Hynek. Exkluzivní sluneční brýle si podle něj oblíbili zákazníci nejen v Německu, Itálii a dalších zemích EU, ale také v Severní i Jižní Americe nebo v Rusku. Modelová řada se neustále vyvíjí a letos se rozšiřuje o několik zcela nových modelů či nových barevných variací, které budou oficiálně představeny na veletrhu OPTA.

Společnost FEBA, která v loňském roce oslavila již dvacet let od svého založení, je na českém trhu známá především jako největší výrobce a dodavatel brýlových pouzder. V průběhu let rozšířila sortiment o dioptrické obruby, sluneční brýle a celou škálu příslušenství. Stala se mj.  výhradním prodejcem značkových obrub BENCH, BENCH KIDS a LEE COOPER nebo slunečních brýlí SAHARA, POLAR EYE a QUEST-X.

OPTA 2012

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště