Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
24.-26.2. 2012

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Color-optik s komplexním řešením pro „low vision“

 

Švédská společnost Multilens se specializuje na řešení problémů lidí se silným zrakovým postižením a svými produkty dokazuje, že žádný problém není neřešitelný. Na českém a slovenském trhu tuto celosvětově působící firmu zastupuje společnost Color-optik, která chce na veletrhu OPTA 2012 rozšířit spolupráci s očními optikami v nabídce Multilens barevných filtrů.

Se stárnutím populace, zhoršujícím se životním prostředím i náročnějším životním stylem stále přibývá pacientů se zeleným zákalem, degenerací makuly a dalšími onemocněními, která způsobují zvýšenou citlivost na světlo určité vlnové délky. Právě těmto klientům očních optik  jsou určeny barevné filtry společnosti Multilens, které jejich zraku zajistí potřebný komfort, vyšší kontrast a ochranu. „Pro osoby s částečnou vadou zraku je velmi důležité, aby informace přenášená na sítnici nebyla ničím zbytečně narušena, ale naopak byla co nejjasnější a nejostřejší. Modré světlo je například často vnímáno jako nepříjemné a oslňující. Filtr zabrání, aby se světlo dostalo na sítnici, což následně zvyšuje kvalitu a pohodlnost vidění,“ vysvětluje jednatel společnosti Color-Optik Jaromír Kolomazník.

K dispozici jsou filtry vhodné k řešení různých zrakových problémů. Například lidé trpící tzv. degenerací makuly sítnice jsou závislí na periferním vidění a potřebují slabší osvětlení, které neoslňuje. Pro ně jsou vhodné filtry ve žlutých odstínech, protože blokují část spektra, která způsobuje deformaci obrazu na sítnici. Filtry Multilens lze aplikovat na dioptrickou čočku jako povrchovou úpravu nebo jako plan čočku vhodnou k zabroušení do obruby, další možností je klip s rámem či bez rámu. Všechny filtry jsou k dispozici v polarizačním nebo samozabarvovacím provedení.

Společnost Multilens se zabývá individuálním řešením různých potíží silně slabozrakých pacientů. Pro lidi se slabým viděním, kteří vyžadují velké zvětšení, nabízí silná skla, teleskopické systémy nebo multi-fokální čočky se speciální úpravou. Pacientům s dvojitým viděním, kteří potřebují vyrovnat zrak, poskytuje pomoc prostřednictvím systémů zvětšujících obraz a prizmatických vložek. Dále nabízí také specifická řešení pro klienty, kteří potřebují pomoc s viděním při práci, jako jsou zubní lékaři, elektrikáři, piloti apod. Specialisté firmy Color-optik byli vyškoleni ve Švédsku a ve spolupráci se specializovanými očními optikami a oftalmology jsou připraveni dovést k optimálnímu řešení každý individuální problém. Spolupráce s firmou Multilens zahrnuje také broušení neobvyklých typů skel, což zaručuje kvalitní zákaznický servis nejen pro lidi s poruchami zraku. 

Společnost Color-optik byla založena v roce 1994 a dlouhodobě spolupracuje například s italskou společností Centrostyle, která je jedním z největších světových výrobců a distributorů obrub, přístrojů a příslušenství pro oční optiky. Na český a slovenský trh dodává mj. populární dětské brýle Active Baby nebo silikonové multifunkční doplňky Friend, které zvítězily v prvním ročníku ankety TOP OPTA odborné veřejnosti 2011. 

OPTA 2012

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště