Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
24.-26.2. 2012

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Ocenění TOP OPTA 2012 získaly čtyři exponáty

 

Do sedmého ročníku soutěže o nejlepší exponáty veletrhu OPTA vystavovatelé přihlásili devatenáct výrobků. Devět z nich odborná hodnotitelská komise nominovala na ocenění, které nakonec udělila čtyřem nejlepším. Ceny TOP OPTA 2012 na zahájení veletrhu převzali zástupci firem Johnson & Johnson, Vision Expert, Rodenstock a Essilor.  

V kategorii zvýrazněných témat letošního ročníku - Low Vision a senioři, kontaktní čočky - získala ocenění společnost Johnson & Johnson za exponát 1 DAY ACUVUE MOIST for ASTIGMATISM. Jednodenní torické kontaktní čočky s nejširší škálou kombinací torických korekcí na trhu v sobě propojují dvě unikátní technologie - pro stabilizace čočky a udržení její vlhkosti, což uživatelům přináší vyšší pohodlí. Nové čočky astigmatikům zajišťují ostré a stabilní vidění nejen při běžných denních činnostech, ale také při aktivitách, kdy dochází k extrémním pohybům a polohám očí a hlavy, jako je například tanec či sport.

Mezi exponáty přihlášenými ve druhé ostře sledované kategorii brýlové obruby a sluneční brýle zvítězil model SPD 720 švédského výrobce Polaris Eyewear, který v Brně vystavuje společnost Vision Expert. Dioptrické brýle z materiálu NXT s minimální tloušťkou v sobě dokonale kombinují design s funkčností. Obruba neobsahuje jediný šroubek, výjimečná lehkost materiálu zajišťuje pohodlí pro nositele a široká barevná škála a kombinovatelnost stranic umožňuje každému vybrat si brýle podle vlastního vkusu.

Další cenu TOP OPTA 2012 převzala společnost Rodenstock ČR, jejíž exponát Rodenstock Impression zvítězil v kategorii brýlových čoček a jejich úprav. První progresivní individuální brýlová čočka s rozdílnou cylindrickou hodnotou do blízka a do dálky završila několik desítek let trvající úsilí o respektování odlišných potřeb korekce na různé vzdálenosti. Čočka je vyrobená unikátní 3D technologií, kdy je možné vypočíst a vyrobit progresivní křivku s rozdílnou cylindrickou hodnotou do dálky a do blízka zohledňující geometrii a fyziologický pohyb očí.

Ve čtvrté kategorii speciální optika, kam patří také přístrojová technika a technologie, byla oceněna společnost Essilor – Optika. Její brousící automat Mr. Orange podle posudku hodnotitelské komise nabízí více integrovaných funkcí než je v této cenové kategorii obvyklé, zejména v minimalizaci chyb při centraci a zábrusu torických brýlových čoček. Ve své kategorii nabízí naprosto nadstandardní výbavu a díky optimalizované ergonomii pro praváky i pro leváky s ním může pracovat opravdu každý.

Nejen vítězné, ale i všechny nominované exponáty si návštěvníci mohou prohlédnou ve speciální vitríně před stánkem Společenstva českých optiků a optometristů. Zároveň mohou svým hlasem spolurozhodnout o držiteli ceny TOP OPTA odborné veřejnosti 2012, která stejně jako vloni připadne jedinému exponátu napříč všemi kategoriemi. Hlasování probíhá elektronicky na portálu www.bvv.cz/opta a současně na označených stáncích přímo v pavilonu B, a to až do neděle 26. února do 12 hodin. Exponát, který v součtu obou částí soutěže obdrží nejvíce hlasů, bude slavnostně vyhlášen v neděli ve 13 hodin.  

OPTA 2012

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště