Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
24.-26.2. 2012

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Módnost se ukrývá v detailu

 

Současné módní trendy kladou do centra pozornosti doplňky – nápadné šperky, pásky, šátky, zajímavé kabelky. Nositelé brýlí zde jsou ve výhodě, protože mají k ozvláštnění svého vzhledu ještě jeden doplněk navíc. A trendy brýle na nich opravdu nepřehlédnete!

V sezoně 2012 pokračuje v oční optice retro styl, tedy návrat k větším a masivnějším očnicím zaoblených a klasických tvarů. Ale zatímco v minulosti převažovala inspirace šedesátými a sedmdesátými lety, současná móda má blíže k letům osmdesátým. „Začínají se objevovat nápadné grafické barvy, jemně plynoucí siluety a výrazné šperky a doplňky představující klíčové módní prvky. Paleta nádherných pestrých odstínů karamelové, havana hnědé, zlaté medové, khaki, koňakové a smyslné tmavě hnědé barvy je jemně protkána bohatými, tmavými odstíny malinové a fialové nebo chladnými a kouřovými odstíny modré. V této jemné syntéze nádherných současných značkových obrub se moderní prvky setkávají s tradicí,“ popisuje aktuální trendy spolumajitel společnosti SAGITTA Jaroslav Majerčík.

Návrat k tradičním tvarům ovšem není prostým kopírováním, ale nese v sobě punc 21. století. Nové materiály a technologie jejich zpracování posouvají tradiční vzory do zcela nových podob, umožňují vytvářet menší originální série, klást velký důraz na detail a kvalitu zpracování. „V nové sezoně je pozornost zaměřena na tvar obrub s důrazem na zredukovanou zadní část a jednoduchou formu, která současně vyjadřuje živý a neobyčejný vzhled. Funkčnost je zároveň dekorativní s chytrým designem,“ vysvětluje dodavatel značkových brýlí. „Strukturované formy obrub jsou zdůrazněny novými, jasnými odstíny nebo elegantně provedenými barevnými bloky s kontrastními, ale stylově se doplňujícími tóny v přední a spánkové části obrub. Zkoušejí se nové barvy a vynalézavé kombinace barev, včetně vínové nebo světle růžové, batiky nebo pruhů a expresivní grafiky log,“ dodává Jaroslav Majerčík.      

Vedle barevných inovací se originalita stále častěji hledá v materiálech. A stejně jako v oděvní módě, také u brýlí se cení vše autentické a přírodní. „Do popředí se dostává používání nepříliš tradičních materiálů, jako jsou kůže, karbon, dřevo, látka. Vše je použito se smyslem pro detail a reflektuje celkové souznění s brýlovou obrubou i její značkou,“ upřesňuje odborník.

Všechny tyto trendy se projevují u aktuálních kolekcí renomovaných výrobců oční optiky, jako jsou společnosti FMG Menrad Gruppe z Německa, japonský Charmant nebo americký Marchon. Jde o věhlasné značky jako Puma, Esprit, Tom Tailor, Davidoff, JOOP, Jaguar, Valentino a další, jejichž výhradním distributorem pro Českou a Slovenskou republiku je společnost SAGITTA. Všechny horké novinky pro sezonu 2012 jsou mimořádně k vidění na jediném místě – v pavilonu B na brněnském výstavišti.

OPTA 2012

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště