Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
24.-26.2. 2012

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Kontaktní čočka slaví kulatiny

 

V závěru roku 2011 jsme oslavili 50 let od zrodu výrobního principu hydrogelových kontaktních čoček, letos uběhne 40 let od jejich prvního uvedení na trh a v příštím roce si připomeneme 100 let od narození jejich vynálezce prof. Otty Wichterleho. V rámci těchto tří zajímavých výročí se koná i letošní OPTA, jejímž zvýrazněným tématem jsou právě kontaktní čočky.

„Letos je to poprvé, kdy Česká kontaktologická společnost dostala příležitost stát se jedním z partnerů veletrhu, a jsme za to velmi rádi,“ konstatoval na zahájení 18. ročníku veletrhu OPTA prezident České kontaktologické společnosti Jiří Michálek. Jak uvedl, brněnský veletrh přináší skutečně špičkové technologie, produkty a nejnovější trendy, což v minulosti českým odborníkům někdy chybělo. „Jestliže jsme dříve jsme z pohledu materiální vybavenosti občas pokulhávali, dnes máme k dispozici stejně kvalitní zboží jako kdekoli jinde na světě. Ale chci zdůraznit, že bychom měli být hrdí a uvědomovat si, že česká kontaktologie a optika vůbec vždycky měla a má mnoho výrazných osobností a velmi vysokou úroveň a vzdělanost. Vždyť to byli naši oftalmologové a optometristé, kdo kdysi učili svět, jak vypadá kontaktní čočka a jak se s ní má manipulovat,“ poznamenal Jiří Michálek, který měl tu čest patnáct let osobně spolupracovat s prof. Otto Wichterlem.

Slavnou historii v pavilonu B připomíná unikátní výstava „Otto Wichterle – příběh kontaktní čočky“, kterou si můžete prohlédnout v sále a předsálí přednáškového Lectures Point.Výstavu připravila Česká centra ve spolupráci s Ústavem makromolekulární chemie Akademie věd ČR a Českou kontaktologickou společností a OPTA je jejím třetím zastavením.

Kontaktní čočky se samozřejmě prezentují také ve své nejnovější a vysoce sofistikované podobě jako bezpečné, prověřené a neinvazivní řešení zrakových vad, které je velmi oblíbené především v mladších věkových skupinách.  V soutěži TOP OPTA se v této kategorii ucházely o cenu dokonce dvě různé jednodenní čočky určené astigmatikům, což dokládá další významný posun ve vývoji materiálů a technologií a v možnostech uplatnění pro stále širší škálu klientů.

OPTA 2012

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště