Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
3.-5.3. 2023

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

X-tra Clean pro brýlové čočky, které se nešpiní a snadno udržují

 

S novinkou značky Rodenstock už nemusíte brýle schovávat před deštěm. Za povrchovou úpravu X-tra Clean firma získala cenu Top Opta 2019 v kategorii Brýlové a kontaktní čočky, jejich úpravy a zušlechtění. Na stánku Rodenstock se představila také unikátní obruba inspirovaná automobilovým průmyslem a nová služba telemedicíny.


Snadná údržba a celodenní komfort patří k hlavním požadavkům zákazníků na brýle. Odpovědí společnosti Rodenstock je povrchová úprava X-tra Clean, která odpuzuje prachové částice i kapky vody a díky dokonale hladkému povrchu se velmi snadno čistí. „Tato unikátní úprava nemá na trhu konkurenci a přináší uživatelům novou dimenzi pohodlí. Je tou poslední vrstvou na čočce, dokonale ji zahladí a vytvoří nesmáčivý povrch, na kterém neulpívá nečistota ani voda. Třeba při dešti kapky po brýlích sjedou a nezanechají žádnou stopu,“ popisuje přednosti novinky produktový specialista firmy Rodenstock Libor Pivoňka. Jak dodává, zároveň je to první povrchová úprava, u které koncový zákazník hmatatelně cítí rozdíl. „Povrch je hladší a snadno se čistí, ten rozdíl je hned poznat,“ říká Libor Pivoňka, podle kterého se novinka setkala s fantastickou odezvou trhu. Čočky s unikátní povrchovou úpravou X-tra Clean už od ledna nabízejí optici zákazníkům a v dubnu se portfolio rozšíří ještě na více produktů.

Na stánku firmy Rodenstock se představily také další zajímavé produkty. V kategorii brýlových obrub byl na cenu Top Opta nominován ikonický model z kolekce Porsche Design vyrobený v limitované edici 911 kusů pro celý svět.  Technologie používaná při lepení automobilových skel na rám byla poprvé aplikována na výrobu brýlí. „Stejným způsobem jako sklo na rám v autě je přilepen štít na brýlovou obrubu. Je to zcela unikátní řešení, protože jiné brýle  s tímto způsobem uchycení štítu na trhu nenajdete,“ tvrdí Libor Pivoňka.

Třetím produktem značky Rodenstock v soutěži Top Opta byl Fundus Scanner – DNAye Scanner a nabídka telemedicíny jako přidané služby v očních optikách. „V přístrojovém portfoliu nově máme Fundus kameru, s níž lze přes webový portál odeslat data oftalmologovi, který je na dálku vyhodnotí a udělá kompletní analýzu. Na základě tohoto preventivního vyšetření zákazník získá široké informace nejen o stavu svého oka, ale i celého těla. Dostane lékařskou zprávu a v případě abnormality také doporučení k návštěvě ordinace oftalmologa nebo praktického lékaře,“ popisuje Libor Pivoňka. Telemedicína je významným trendem, který se prosazuje ve vyspělém světě a od letošního roku také v České a Slovenské republice. Rozvoj telemedicíny umožnilo zdokonalení přístrojů, které už nasbírají tak přesná data, že lékaři mohou vyšetřovat i na dálku. „U optiků má novinka úspěch, protože je to další služba, kterou mohou svým zákazníkům nabídnout.Lidé velmi oceňují, že se nemusí dlouho dopředu objednávat k očnímu lékaři, ale spolu s brýlemi na jednom místě vyřeší i vyšetření a neztrácejí čas,“ doplnil specialista firmy Rodenstock.

Datum: 10.3.2019 14:15:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště