Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
3.-5.3. 2023

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Top Opta pro inovativní minimalistický design

 

V kategorii brýlové obruby a sluneční brýle letos zvítězila obruba společnosti Rodenstock R8010, která v sobě spojuje eleganci, technickou preciznost a individualitu pro každého nositele.

Hodnotitelskou komisi soutěže Top Opta 2016 přesvědčila obruba, která vedle kvality materiálů a zpracování vyniká také jedinečným designem podtrhujícím osobnost uživatele. Díky inovativnímu systému uchycení a výměny stranic si každý může zvolit brýle podle svého vkusu a momentální nálady. Koncept bezšroubkové obruby, snadné vyměnitelnosti stranic a exkluzivních materiálů dělá z obruby Rodenstock R 8010 naprostý unikát. Zákazníkům jsou k dispozici čtyři modelové řady, čtyři barevné kombinace a tři druhy stranic ke každému modelu. Materiálem je polyamid, přírodní rohovina, bukové dřevo a Air Aluminium.

„Hlavní inovace spočívá ve spojení jednoduché konstrukce a originálního designu v podobě snadno vyměnitelných stranic. Koncový uživatel tak může velmi jednoduše měnit image a styl pro různé příležitosti. Obruba mu dává více volnosti a současně je konstrukčně dokonalá v tom, že perfektně sedí na obličeji. Nosí ji sami optici a všichni ji zatím chválí,“ říká o oceněném exponátu Libor Pivoňka, produktový manažer společnosti Rodenstock ČR. Jak dodává, kvalitu oceňují již i koncoví uživatelé, kteří si obrubu R 8010 velice oblíbili. „Na trhu je čtvrtý měsíc a překvapila nás její prodejní úspěšnost. Samozřejmě jsme se snažili novinku vyzdvihnout a marketingově podpořit, ale takový obchodní úspěch jsme opravdu nečekali. Daří se jí v České republice i na Slovensku a dokonce se stala prodejně nejúspěšnějším modelem v rámci celého koncernu Rodenstock, tedy i v Německu, Rakousku nebo Švýcarsku.“

K novinkám v expozici firmy Rodenstock patřily také automatický blokovací systém WECO C.6 a samozabarvovací čočky ColorMatic IQ2 s barevnou stálostí ve všech odstínech během celého procesu zabarvování. Účast na letošním ročníku společnost hodnotí jako úspěšnou. „Podle dosavadních výsledků nás letošní OPTA opět mile překvapila. Nechci předem říkat, že pro nás bude z obchodního hlediska rekordní, ale myslím, že k tomu směřujeme. Je to pro nás výborný ročník a mohu potvrdit, že se českému trhu velmi daří,“ konstatoval Libor Pivoňka.

Datum: 20.3.2016 16:00:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště