Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Svítící stranice zvyšují bezpečnost dítěte

 

NANO Glow je nová dětská obruba značky Nano Vista 2 v 1, kterou na veletrhu OPTA premiérově představuje společnost COLOR-OPTIK. Hravá a zábavná novinka je zároveň funkčním bezpečnostním prvkem, který pomáhá dítě chránit třeba při jízdě na kole.


Novinka navazuje na populární nabídku španělských dětských brýlových obrub Nano Vista 2 v 1 – značky výjimečné tím, že jde o dvoje brýle v jednom. „Jednoduchým způsobem, který zvládne i dítě, lze z brýlí sejmout straničky nasazené na kloubu. Stranice pak může nahradit pružná páska, která brýle udrží na hlavě při každém pohybu - na hřišti, ve sportovním kroužku a podobně, což je pro děti velmi bezpečné řešení,“ popisuje spolumajitelka společnosti COLOR-OPTIK Kateřina Kolomazníková. Jak dodává, navíc jsou tyto brýle mimořádně ohebné a při běžném používání prakticky nezničitelné. Materiál Siliflex na bázi silikonu a pryskyřice je maximálně pružný, lehký a antialergický. Koncovky stranic v sobě mají zabudovaná kovová těla, takže jsou snadno nastavitelné tak, aby dobře držely za uchem, což může udělat i rodič doma. Na český trh se tyto dětské brýle ve veselých barvách dovážejí tři roky a jsou k dispozici ve velikostech od miminek až po slečny. „Španělský výrobce reaguje na požadavky lékařů i optiků a zohledňuje anatomii dětského obličeje. Nejtěžší totiž bývá nasadit brýle malým dětem na nos, který je ještě nemají plně vyvinutý,“ vysvětluje Kateřina Kolomazníková. Varianty s páskami kolem hlavy jsou podle ní žádané i ve zdravotnických a sociálních zařízeních pro děti s postižením, které jsou upoutané na lůžko či na vozíček a běžné brýle se stranicemi se jim posouvají na hlavě dopředu.

Novinka NANO Glow právě vstupující na český trh má navíc stranice z materiálu, který ve tmě svítí. „Myslíme si, že to děti bude bavit a přijmou brýle jako zábavný prvek. Také bezpečnostní stránka je velkou výhodou, děti budou viditelnější při chůzi na ztemnělých ulicích nebo při jízdě na kole. A děti s vyšším počtem dioptrií, které si brýle odloží až před spaním, po nich v noci nebudou muset šátrat,“ popisuje K. Kolomazníková. Svítící stranice lze kombinovat s různými modely a nabízejí se v pěti barvách – oranžové, zelené, růžové, modré a žluté.

Další zajímavou novinkou na stánku společnosti COLOR-OPTIK jsou ochranné sportovní dioptrické brýle VERSPORT, které uspokojí i ty nejnáročnější sportovce. Patentované řešení snadné výměny stranice za pásku kolem hlavy se uplatní nejen při extrémních a kontaktních sportech, ale i při všech pohybových aktivitách, kde je důležitá bezpečnost a ochrana očí. Brýle VERSPORT splňují evropské ochranné normy i nejpřísnější americké normy, disponují dvojitým zámkem pro uchycení čočky i systémem proti zamlžení. „Certifikované bezpečné brýle jsou dnes požadovány při kontaktních sportech jako squash, basketbal i dalších, a to často i trenéry v mládežnických kategoriích. Třeba do brány dnes kluka s běžnými brýlemi nepustí,“ říká Kateřina Kolomazníková. Nové ochranné sportovní jsou nabízeny ve čtyřech velikostech a pěti barvách.

Dále na stánku firmy COLOR-OPTIK zaujmou nové polarizační klipy, a to i ve žluté barvě, které jsou žádané například řidiči pro jízdu v mlze. Polarizační klip zde představuje velmi ekonomické řešení, protože jej lze nasadit na stávající dioptrické brýle.

Datum: 11.3.2017 9:21:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem (2019)

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště