Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
13.-15.3. 2020

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Sagitta vsadila v souboji o medaile na italský design i výrobu

 

Společnost Sagitta přihlásila do soutěže TOP OPTA 2018 brýlové obruby a sluneční brýle Blackfin od italského výrobce Pramaor Srl – Italian Titanium Eyewear. „Tato společnost se zabývá výrobou titanových brýlí více než 40 let. Vybraný produkt je mimo jiné zajímavý tím, že středový díl je vytvořen z jednoho kusu titanu, do kterého jsou zasazeny čočky bez použití jediného šroubku,“ říká Martin Říha, obchodní ředitel společnosti.


Dalším zajímavým dílem jsou straničky z betatitanu, které velmi dobře dokáží kopírovat anatomii hlavy. Brýle vznikly celé v Itálii, od designu přes výrobu až po finální produkt. Kromě použitého materiálu dovezeného z Japonska jsou brýle potvrzením firemního sloganu „Doopravdy vytvořeno v Itálii.“

„Společnost, která brýle vyrábí, velmi dbá na italský rukopis i kvalitu. Jedná se opravdu o unikátní kousek. Tento model už získal loni v říjnu v Paříži zvláštní cenu poroty na veletrhu SILMO a v listopadu byl oceněn stříbrnou medailí v Hong Kongu. Věřím, že přivezeme medaili i z Brna,“ říká s optimismem Martin Říha.

Společnost Sagitta, která zastupuje 38 značek od dodavatelských společností i další značky z vlastní produkce, prezentuje na veletrhu OPTA aktuální novinky. „Snažíme se nabídnout v Brně to nejlepší, co naši dodavatelé předvedli na veletrzích MIDO, případně OPTI v Mnichově. Dále máme v expozici oddělení se specifickou nabídkou pro osoby se zrakovým postižením. To jsou zákazníci, kterým už nestačí klasické dioptrické brýle a pomůcky, ale potřebují něco náročnějšího. V této oblasti také sledujeme trendy a vozíme z veletrhu ve Frankfurtu nejnovější modely a produkty v rámci elektronických zvětšovacích zařízení, lup a podobně. A v neposlední řadě u nás na stánku najdete část, která je věnována brýlovým čočkám, protože zastupujeme značku Seiko pro Českou a Slovenskou republiku a prezentujeme i naše produkty, neboť máme svoji výrobu i laboratoř pro výrobu brýlových čoček.

V Brně si firma připomíná 25 let existence na českém trhu. „Slavíme hlavně prací a snažíme se zákazníkům ukázat to nejlepší, co v nás je. Ale chystáme i velkou party, abychom si narozeniny s našimi zákazníky užili. Společnost Sagitta vznikla přesně 9. března 1993, takže nám to termínově pěkně vyšlo právě v souběhu s veletrhem OPTA,“ dodává Martin Říha.

 

Datum: 10.3.2018 9:36:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště