Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
3.-5.3. 2023

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Rodina kontaktních čoček AIR OPTIX na Optě představuje nové členy: torické a multifokální kontaktní čočky

 

Na stánku ALCON Pharmaceutical  se šlapalo na rotopedu pro dobrou věc – příspěvek 50 tisíc korun na léčbu zrakově postižených dětí, který byl slavnostně předán v sobotu večer na OPTA PARTY. Ale především se tu prezentovaly zajímavé novinky, které jdou právě do prodeje.


„Návštěvníkům představujeme rozšíření portfolia AIR OPTIX plus HydraGlyde. V minulosti jsme zde nabízeli pouze sférické čočky, ale nyní jsme dokázali přinést tento vyšší komfort i uživatelům torických čoček a multifokálních kontaktních čoček,“ říká Michal Vymyslický, Professional affars manager ECE cluster, ALCON Pharmaceutical. Unikátnost této technologie spočívá v molekule HydraGlyde, která se naváže na povrch kontaktní čočky a zároveň zvyšuje její smáčivost. „Když máme nasazeny kontaktní čočky, tak materiál samozřejmě má být co nejsmáčivější. Pokud povrch začíná osychat, může to způsobit, že víčko při mrknutí o kontaktní čočku drhne. S přidáním této molekuly umožňujeme nositelům vyšší komfort,“ zdůrazňuje Michal Vymyslický hlavní výhodu novinky. Jak dodává, molekulu HydraGlyde obsahují i dezinfekční roztoky ke kontaktním čočkám. „Díky tomu i uživatelé kontaktních čoček jiných značek mohou získat vyšší komfort. Máme ověřeno klinickou studií, že při použití molekuly HydraGlyde dokážeme zvýšit dobu komfortního nošení kontaktních čoček o další dvě až tři hodiny,“ popisuje zástupce společnosti.

Atrakcí veletržního stánku ALCON Pharmaceutical je rotoped, na kterém návštěvníci v rámci globální iniciativy Cycle for Sight podpořili dětskou Léčebnu zrakových vad ve Dvoře Králové nad Labem. Za první dva dny ušlapali stanovených 800 minut (tak dlouho by trvala cesta z Brna do Dvora Králové) a ALCON věnoval na podporu provozu léčebny 50 tisíc korun. Šek na pódiu sobotní OPTA PARTY převzala ředitelka léčebny Dagmar Klazarová.

Vedle premiéry měsíčních silikon- hydrogelových kontaktních čoček pro torické a multifokální uživatele se na Optě samozřejmě prezentují také další zajímavé výrobky. „V kategorii jednodenních kontaktních čoček jsme první a zatím jedinou firmou na světě, která nabízí produkt s proměnlivým obsahem vody. To zajišťuje povrch, který je daleko jemnější a daleko více smáčivý, přesto je tato čočka velice pohodlná, jednoduše se s ní manipuluje a dobře ji snášejí i lidé s citlivějšíma očima,“ vysvětlil Michal Vymyslický. Tyto jednodenní kontaktní čočky ocení i uživatelé, kteří je nosí jen občas například při sportovních aktivitách, kde by je brýle omezovaly. „Důležité je, aby tito uživatelé měli z kontaktní čočky hned od začátku dobrý pocit a takřka ji v oku necítili, což naše Dailies Total1 splňují,“ doplnil zástupce firmy ALCON Pharmaceutical.

Datum: 10.3.2019 12:57:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště