Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Revoluční měřicí přístroj slouží k optimalizaci výroby čoček

 

Společnost Rodenstock na veletrhu OPTA představila DNEye® Scanner - kompaktní přístroj, který v sobě slučuje sedm měřicích funkcí a pomáhá vytvořit dokonalé brýle využívající maximum potenciálu vidění každého klienta.


Patentovaná technologie v sobě spojuje špičkovou subjektivní refrakci a nejlepší objektivní měření. Při objektivní refrakci jsou získána data o velikosti zornice při různém osvětlení a vidění na různé vzdálenosti a na základě těchto dat je propočten vliv chyb zobrazení vyššího řádu, který je následně korigován v brýlových čočkách Rodenstock. Nový DNEye® Scanner navazuje na předchozí generaci, která je na trhu od roku 2012, ale v nové podobě je ještě komplexnější a sofistikovanější. „Oproti předchozí generaci obsahuje navíc další tři funkce. Jednou z nich je měření opacity, přístroj krásně ukazuje, zda je v předním segmentu oka od rohovky až po čočku nějaký zákal. Dalšími funkcemi jsou tonometrie, tedy měření nitroočního tlaku, a pachymetrie, která dává informaci o tloušťce rohovky, a to opět v celém segmentu předního oka. Tyto komplexní informace jsou důležité, protože ukazují na různé aspekty, které by mohly hrát roli ve vidění. Ovšem dominantou přístroje je, že tato komplexní data může poslat do výroby a na jejich základě lze optimalizovat čočky vyráběné pro konkrétního zákazníka. Tím pádem se zpřesní finální refrakční hodnota a stoprocentně se využije potenciál vidění daného zákazníka,“ vysvětlil Libor Pivoňka, produktový manažer společnosti Rodenstock ČR. Jak dodává, DNEye® Scanner v sobě zahrnuje celkem sedm přístrojů, a pokud si ho optik či optometrista pořídí, nepotřebuje už žádný další přístroj kromě štěrbinové lampy.

Novinka je na českém a slovenském trhu k dispozici od ledna 2017 a její kvality ocenila také hodnotitelská komise soutěže Top Opta 2017. „Mezi optiky je o DNEye® Scanner velký zájem, který nás až příjemně překvapil. Zákazníci si u nás na stánku přístroj prohlížejí a jsou nadšení z jeho výstupů. Zjišťují, že s jeho pomocí lze služby v oční optice posunout na zcela novou hranici, protože mohou zákazníkovi podat skutečně komplexní informace a analyzovat jeho vidění,“ říká Libor Pivoňka. Problém v předním segmentu oka takto odhalí již optik či optometrista, který následně může poslat klienta k očnímu lékaři. Ale především jde o data, která se využijí k výrobě brýlových čoček s přidanou hodnotou.

Datum: 12.3.2017 10:02:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem (2019)

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště