Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
11.-13.3. 2022

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Revoluce v kontaktních čočkách

 

Na stánku společnosti Johnson & Johnson se návštěvníci seznámili s přelomovými novinkami. Multifokální kontaktní čočka získala cenu Top Opta 2017, zatímco premiéru těsně před vstupem na český trh na veletrhu měla jednodenní kontaktní čočka Acuvue Oasys® zajišťující očím komfort v náročných dnech.

Cenu Top Opta 2017 v ostře sledované kategorii brýlové a kontaktní čočky získal exponát společnosti Johnson & Johnson 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, který otevírá zcela nový segment kontaktologického trhu. “Je to multifokální kontaktní čočka s optimalizovaným designem, na kterou se mohou kontaktologové spolehnout. Jde o plnohodnotnou alternativu k multifokálním brýlím a produkt, který nám umožňuje budovat prakticky od začátku multifokální segment trhu kontaktních čoček,” říká  Václav Nádherný, Acuvue Account Manager & Field Coach Trainer ve společnosti Johnson & Johnson. Jednodenní multifokální kontaktní čočky se na našem trhu prodávají od září loňského roku a zájem o ně velmi rychle roste. “Kontaktní čočky mají oslovit zákazníky v presbyopickém věku, kteří doposud nosili pouze jednoohniskové kontaktní čočky, případně v kombinaci s brýlemi, nebo měli v minulosti potíže s kvalitou vidění při nošení multifokálních kontaktních čoček Věříme, že úzkou spoluprací s očními specialisty se nám podaří uspokojit potřeby současných presbyopů,” míní zástupce společnosti Johnson & Johnson.

Hodnotitelská komise soutěže Top Opta na exponátu ocenila jednoduchost aplikace a vhodně zvolený materiál jednodenních čoček. Multifokální kontaktní čočky 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL jsou jako jediné na trhu navrženy jako asférické čočky s centrem do blízka s optickým designem optimalizovaným nejen podle věku pacienta a adice, ale také podle velikosti zornice v závislosti na primární refrakční vadě. Precizní a konzistentní centrace čočky poskytuje pacientům vynikající vizus při současné minimalizaci doby potřebné pro jejich aplikaci.

Společnost Johnson & Johnson na veletrhu OPTA 2017 představila také absolutní novinku, která právě vstupuje na český a slovenský trh. “Jednodenní ACUVUE OASYS® 1-DAY jsou ideální kontaktní čočky pro dnešní náročný životní styl, kdy lidé tráví hodně času v klimatizovaných prostorech, pracují s chytrým telefonem, s počítačem a často střídají různá prostředí, která kladou zvýšené nároky na náš slzný film. Inovativní technologie HydraLuxe™ integruje slzy a řeší i méně časté mrkání při práci s digitálními zařízeními, protože splyne se slzným filmem a nenarušuje ho,” popisuje Václav Nádherný a dodává: “Čočka ACUVUE OASYS®1-DAY byla navržena s hlavní myšlenkou udržení stability slzného filmu, předchází pocitu unavených očí a tím zvyšuje pohodlí nositelů Na veletrh OPTA jsme přijeli především prezentovat tento nový produkt, což se podařilo.”

Datum: 14.3.2017 14:29:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem (2019)

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště