Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
3.-5.3. 2023

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

První jarní den – nové brýle vem!

 

I když podobné lidové moudro patrně neexistuje, klidně by se mohlo v letošním roce dostat do širšího povědomí. Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA 2015 se totiž bude konat 20. až 22. března, takže vystavovatelé a návštěvníci přivítají jaro na brněnském výstavišti. Samozřejmě to asi nebyl největší důvod přesunu termínu, o kterém rozhodli sami vystavovatelé v průzkumu, který realizovala společnost Veletrhy Brno ve spolupráci se Společenstvem českých optiků a optometristů. To je zároveň také spolupořadatelem akce, partnery jsou Optická únie Slovenska a Česká kontaktologická společnost.

S novým termínem jsme upravili také otevírací dobu veletrhu. V pátek a sobotu bude OPTA k dispozici návštěvníkům od 9:00 do 19:00hodin, v neděli pak od 9:00 do 14:00hodin. Zvýrazněným tématem je letos DESIGN & TREND, což se promítne i do soutěže o nejlepší exponáty TOP OPTA a TOP OPTA odborné veřejnosti. „Současný trend v optice a optometrii samozřejmě přímo souvisí se současným trendem "používání" zraku - zpohodlnění vidění a ochrana zraku při práci s počítačem, tabletem nebo chytrým telefonem je to, co dnes aktuálně potřebujeme a proto se i naše profese a její průmysl orientuje tímto směrem, ať už jde o ochranu před modrým zářením, o speciální skla odlehčující akomodaci při náročném sledování monitorů počítačů nebo o ideální kancelářské brýle a mnohé další technologie a s nimi spojené speciální metody provádění refrakce,“ říká ke zvýrazněnému tématu Richard Baštecký, prezident SČOO.

OPTA se bude tradičně konat v pavilonu B, kde bude také umístěn Lectures Point pro akce odborného programu. Zvýrazněné téma veletrhu se promítne i v přednáškách a seminářích, například přednáška o spojení designu a moderní technologie 3D tisku.

Datum: 18.2.2015 8:22:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště