Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
3.-5.3. 2023

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

OPTA plná novinek

 

V expozicích 23. mezinárodního veletrhu OPTA čeká návštěvníky spousta zajímavých exponátů a horkých novinek pro letošní sezonu.

Řada vystavovatelů oznámila novinky ve zvýrazněném tématu ročníku “Brýle a Slunce”, které se zaměřuje na ochranu očí před slunečním zářením a především ultrafialovými paprsky. Společnost OMEGA OPTIX představí brýlovou čočku UV420+Blue CUT, která absorbuje UV záření i modré světlo, takže je ideální pro celodenní nošení v interiéru i exteriéru. V expozici společnosti ESSILOR - OPTIKA se návštěvníci seznámí s adaptabilními brýlovými čočkami se zrcadlovým efektem Flash to Mirror, které jsou dostupné v šesti odstínech a zaručují komfortní vidění za všech světelných podmínek. Speciální nároky kladené na sluneční brýle pro řidiče řeší novinka společnosti RODENSTOCK ČR - brýlová čočka Impression Road SUN s maximálně širokým zorným polem vyrobená z materiálu snižujícího oslnění a zvyšujícího vnímání kontrastů. Před UV zářením plně chrání 75% filtr a speciální odstín čočky snižuje odlesky, ale zároveň neovlivňuje čitelnost informací z palubního a navigačního systému automobilu.

Samozřejmou součástí veletržní nabídky je široký výběr módních slunečních brýlí. Společnost CATHERINE LIFE, která se specializuje na sluneční a sportovní brýle, představí novou kolekci české značky R2 určené hlavně vyznavačům sportovních a outdoorových aktivit. Dále nabízí optické rámy, fotochromatické čočky aj. Novou kolekci slunečních brýlí Horsefeathers s prémiovými polarizačními čočkami si prohlédnete na stánku společnosti METZLER INTERNATIONAL, zatímco slovenská společnost REGINA IMPORT nabídne fotochromatické čočky Serengeti se spektrálním a polarizačním filtrem. Vysoce módní sluneční brýle přinesou kolekce značek Betty Barclay, Joop!, Tom Tailor, Esprit, Jaguar a dalších na stánku firmy SAGITTA. Luxusní jarní novinky značek Bellinger, Blac, Sasura, Timezone a nově Caroline Abram a Four Seasons představí společnost AGLAJA. Společnost SAFILO chce zaujmout mj. exkluzivní kolekcí slunečních brýlí Carrera Maverick a horkými novinkami v nabídce polarizačních slunečních brýlí Polaroid.

S novou a rozšířenou nabídkou samozřejmě přicházejí také další vystavovatelé, například v expozici firmy EIKON si prohlédnete atraktivní  brýlové obruby a sluneční brýle značky Etnia Barcelona, společnost FRESHLABELS představí kolekci obrub a slunečních brýlí belgické značky Komono a firma RODOMARK chce zákazníky oslovit značkou Bolon. Firma COLOR-OPTIK do Brna přiveze novou kolekci oblíbené dětské brýlové značky Nano Vista vyrobenou z flexibilního materiálu Siliflex, jejíž stranice svítí ve tmě. Společnost K + L TRADING premiérově uvede na český trh dětské brýlové obruby značky Star Wars a zaujme také novými modely exkluzivní dámské kolekce obrub a slunečních brýlí Christian Lacroix nebo mladistvou kolekcí značky Pepe Jeans. Poprvé se na veletrhu OPTA bude prezentovat slovenská společnost PRODESIGN s kolekcemi brýlových obrub a slunečních brýlí Face a Face Paris, WOOW, Belutti a prodesign denmark. Nových vystavovatelů je letos celkem osm a patří k nim také společnost MIZACO s kolekcí originálních obrub FEB31st a brýlemi americké značky Proof, která se zaměřuje na výrobu z udržitelných a recyklovatelných materiálů - dřeva, acetátu na bázi bavlny či recyklovaného hliníku.

Inovativní výrobky jsou ohlášeny také v oblasti kontaktologie.

Společnost Johnson & Johnson představí multifokální kontaktní čočky 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, které jsou coby jediné na trhu navrženy jako asférické čočky s centrem do blízka s optickým designem optimalizovaným nejen podle věku pacienta a adice, ale také podle velikosti zornice v závislosti na primární refrakční vadě. Nový vystavovatel PharmaSwiss Česká republika bude prezentovat mj. kontaktní čočky Bausch&Lomb ULTRA s technologií MoistureSeal, které zabraňují osychání čoček způsobenému méně častým mrkáním například při užívání digitálních zařízení. Společnost CooperVision bude vystavovat Biofinity Energys - první a jediné kontaktní čočky snižující příznaky digitální zrakové únavy.  A uživatelům kontaktních čoček je určena také novinka společnosti CARL ZEISS. Brýlové čočky ZEISS EnergizeMe slouží k regeneraci očí po vyjmutí kontaktních čoček, zabraňují nárůstu dalšího očního stresu a podporují ostré vidění na všechny vzdálenosti.

Majitelé a provozovatelé očních optik jistě ocení také nabídku technologií a služeb. Na stánku firmy OMEGA OPTIX si mohou vyzkoušet VisionFit SC – adaptivní wireless foropter ovládaný tabletem. Novinkou v expozici společnosti RODENSTOCK ČR bude DNEye® Scanner - plně automatický přístroj, kde se kombinuje několik měření: refraktometrie, keratometrie, pupilometrie, topografie, aberometrie, tonometrie, pachymetrie a analýza předního segmentu oka. Společnost ARDIX poradí s architektonickým řešením interiéru prodejny i s  vybavením speciálním mobiliářem. A firma BRELIS bude prezentovat Optosystém – software vyvinutý přímo pro potřeby oční optiky.

Datum: 1.3.2017 10:30:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště