Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
13.-15.3. 2020

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

OPTA 2019 – nejvyšší čas se přihlásit!

 

V příštím roce čeká všechny optiky, optometristy, kontaktology a oftalmology slavnostní událost, a to jubilejní dvacátý pátý ročník veletrhu OPTA. Přípravy na něj jsou v plném proudu a pro zájemce z řad vystavovatelů je připravena přihlášková dokumentace, přičemž datum uzávěrky, spojené s cenovým zvýhodněním, je stanoveno na 19. října 2018.

A na co se mohou vystavovatelé i návštěvníci od 8. do 10. března 2019 těšit? „Jde o jubilejní ročník, takže připravujeme překvapení nejen pro návštěvníky,“ řekla ředitelka veletrhu OPTA Gabriela Císařová. „Určitě ale chceme zachovat věci, které se osvědčily a ke kterým nemáme žádnou negativní zpětnou vazbu. Vystavovatele určitě potěší to, že cenu za výstavní plochu jsme nijakým způsobem nenavýšili, návštěvníci se opět mohou těšit na Beauty Forum či oblíbenou výstavu produktů vystavovatelů Design & Trend,“ doplnila Císařová.

V pavilonu V bude opět přímo mezi stánky umístěno OPTA Forum, kde se mohou zájemci dozvědět formou odborných přednášek o novinkách z oboru, ale také designovou specialistku Ellen Haeser. „Kromě ní bychom rádi pozvali i další zahraniční expertky, protože tyto přednášky na našem veletrhu jsou v Česku unikátní událostí,“ upozornila Císařová. „A rádi bychom oslavili dvacáté páté výročí i na tradiční OPTA PARTY, na kterou bychom chtěli uvolnit více finančních prostředků a oslovit také více partnerů.“

Co se týče odborných návštěvníků, pořadatelé potvrdili, že o případných novinkách je budou včas informovat prostřednictvím e-letterů. Připraven je nový vizuál veletrhu, takže všichni členové SČOO, OÚS a ČKS obdrží novou OPTA kartu opravňující ke vstupu na veletrh zdarma s platností až do roku 2020. Zvýrazněné téma veletrhu bude pro rok 2019 Design v oční optice a optometrii. „O zvýrazněném tématu příštího ročníku jsme se intenzivně bavili se spolupořadatelem veletrhu, tedy Společenstvem českých optiků a optometristů. Věříme, že právě toto téma může každý z vystavovatelů kreativně rozvinout, ať už z hlediska estetiky, konstrukce, materiálů, či optických návrhů a přístrojů,“ dodala Císařová.

OPTA 2018 – když se daří celému oboru…

24. ročník Mezinárodního veletrhu oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA byl opět svátkem oboru. Expozice vystavovatelů zaplnily moderní pavilon V, veletrh provázel také vysoký zájem návštěvníků a jejich chuť nakupovat, což odráží aktuální optimismus na českém i slovenském trhu oční optiky. Veletrhu OPTA 2018 se zúčastnilo 162 vystavovatelů a zastoupených firem, podíl zahraničních účastníků přesáhl 60 %. Jak vyplývá z analýzy trhu, na veletrhu byli zastoupeni téměř všichni dodavatelé optického zboží do České a Slovenské republiky. V expozicích byly k vidění novinky 257 značek, především aktuální kolekce brýlových obrub a slunečních brýlí, dále korekční čočky, kontaktní čočky, optické i oftalmologické přístroje a související zboží, nové technologie.

Spolupořadatelem veletrhu je Společenstvo českých optiků a optometristů, odbornými partnery Optická unie Slovenska a Česká kontaktologická společnost.

Expozice vystavovatelů navštívilo 5 719 návštěvníků z 11 zemí, 624 přijelo ze zahraničí.

Datum: 31.8.2018 17:05:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště