Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
3.-5.3. 2023

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

OPTA 2018 – přihlaste se včas a výhodněji!

 

24. mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie je sice naplánován až v termínu 9. - 11. března 2018, nicméně pořadatelé již zahájili jeho přípravu. Pro zájemce z řad vystavovatelů je připravena přihlášková dokumentace, přičemž datum uzávěrky, spojené s cenovým zvýhodněním, je stanoveno na 20. října 2017.

A na co se mohou vystavovatelé i návštěvníci těšit? „Jsme rádi, že se přesun do pavilonu V většině účastníků líbil, proto počítáme s touto lokací i pro příští ročník,“ řekla ředitelka veletrhu OPTA Gabriela Císařová. „Máme kvalitní zpětnou vazbu od vystavovatelů i návštěvníků, proto připravujeme další vylepšení, tak aby spokojenost s účastí byla co nejvyšší. Určitě chceme opět pozvat odbornici na trendy paní Ellen Haeser, letošní přednášky se setkaly s velkým ohlasem,“ doplnila Císařová.

Připravena je také motivační nabídka pro vystavovatele. „Příští rok slavíme devadesáté výročí založení brněnského výstaviště, a proto jsme pro naše vystavovatele připravili takový malý dárek,“ potvrdila Císařová. „Při objednání větší výstavní plochy oproti roku 2016 - maximálně v rozsahu do 30 % - bude účtována za každý navýšený m2 nad rámec objednané výstavní plochy v roce 2016 polovina ceníkové ceny. Pokud se firma neúčastnila v roce 2016, pak bude jako základ brána účast v roce 2017.“

Co se týče odborných návštěvníků, pořadatelé potvrdili, že o případných novinkách je budou včas informovat prostřednictvím e-letterů. Nicméně již zavedené věci se měnit nebudou, takže pro vstup bude možno využít OPTA klubovou kartu z letošního ročníku, opět se bude konat výstava Design & Trend a také Styling Point. „O zvýrazněném tématu příštího ročníku se intenzivně bavíme se spolupořadatelem veletrhu, tedy Společenstvem českých optiků a optometristů. Až bude rozhodnuto, určitě se téma promítne také do soutěže TOP OPTA a do odborného programu přímo v pavilonu V,“ dodala Císařová.  

OPTA 2017 – na větší ploše a v moderním pavilonu

23. ročník Mezinárodního veletrhu oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA odrážel příznivou ekonomickou situaci oboru. Přestěhoval se do většího, modernějšího a vzdušnějšího pavilonu V, čehož firmy využily k rozšíření stánků. Ve srovnání s předchozím ročníkem obsadily expozice o  cca 400 m² větší plochu (nárůst o 12 %). Optimismus na českém i slovenském trhu oční optiky byl znát také v zájmu návštěvníků a jejich chuti nakupovat.

Veletrhu OPTA 2017 se zúčastnilo 159 vystavovatelů a zastoupených firem z dvaceti zemí. Jak vyplývá z analýzy trhu, na veletrhu byli zastoupeni téměř všichni dodavatelé optického zboží do České a Slovenské republiky. V  expozicích byly k  vidění novinky 258 značek, především aktuální kolekce brýlových obrub a slunečních brýlí, dále korekční čočky, kontaktní čočky, optické i oftalmologické přístroje a související zboží.

Expozice vystavovatelů navštívilo 5 739 návštěvníků z 12 zemí, 615 přijelo ze zahraničí.

Datum: 1.8.2017 16:08:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště