Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
3.-5.3. 2023

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

OPTA 2017 na větší ploše a v modernějším pavilonu

 

23. ročník Mezinárodního veletrhu oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA odrážel příznivou ekonomickou situaci oboru. Přestěhoval se do většího, modernějšího a vzdušnějího pavilonu V, čehož firmy využily k rozšíření stánků. Ve srovnání s předchozím ročníkem obsadily expozice o cca 400 m2 větší plochu (nárůst o 12 %). Optimismus na českém i slovenském trhu oční optiky byl znát také v zájmu návštěvníků a jejich chuti nakupovat. Již za první dva dny veletrh přivítal pět tisíc  návštěvníků - registrovaných odborníků z oboru oční optiky, optometrie a kontaktologie. Celková návštěvnost by podle předběžného odhadu měla dosáhnout 5700 osob.


Veletrhu OPTA 2017 se zúčastnilo 161 vystavovatelů a zastoupených firem, podíl zahraničních účastníků dosáhl 58 %. Jak vyplývá z analýzy trhu, na veletrhu byli zastoupeni téměř všichni dodavatelé optického zboží do České a Slovenské republiky. V expozicích byly k vidění novinky 258 značek, především aktuální kolekce brýlových obrub a slunečních brýlí, dále korekční čočky, kontaktní čočky, optické i oftalmologické přístroje a související zboží. Spolupořadatelem veletrhu je Společenstvo českých optiků a optometristů, odbornými partnery Optická unie Slovenska a Česká kontaktologická společnost.

Velký zájem vystavovatelů i návštěvníků vzbudil o odborný doprovodný program, jehož dějištěm bylo OPTA FORUM v pavilonu V. Atraktivní novinkou byly dvě prezentace nejnovějších trendů v brýlových obrubách a slunečních brýlích v podání nizozemské designérky a trendové specialistky Ellen Haeser. Vysokou účast měla také přednáška o EET v oční optice, k dalším zajímavým tématům patřil třeba 3D tisk a jeho využití ve výrobě obrub nebo historie a současnost kontaktních čoček.

Podvanácté se konala soutěž o nejlepší exponáty veletrhu TOP OPTA, v níž hodnotitelská komise vybírala ze čtrnácti produktů. Jednou z pěti soutěžních kategorií bylo zvýrazněné téma ročníku “Brýle a slunce”, cenu zde získala společnost ESSILOR-OPTIKA za zrcadlové samozabarvující se  brýlové čočky Flash to Mirror. V kategorii technologie v oční optice zvítězila společnost Rodenstock ČR s kompaktním přístrojem DNEye® Scanner, který v sobě slučuje sedm měřicích funkcí. V kategorii brýlové a kontaktní čočky získala cenu společnost Johnson& Johnson a její multifokální kontaktní čočky 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL. Z brýlových obrub a slunečních brýlí hodnotitelská komise ocenila společnost SAFILO za model JIMMY CHOO JADE/S, který kombinuje sluneční brýle s náušnicemi. V kategorii speciální optika zvítězila kolekce dětských obrub NANO Glow, jejíž stranice svítí ve tmě a zvyšují bezpečnost; vystavovatelem byla společnost COLOR-OPTIK. 

Potřetí se uskutečnil projekt Design & Trend - výstava vzorových aranžmá výloh prodejen oční optiky. Zapojily se společnosti ESSILOR-OPTIKA, SNOW HOW, PharmaSwiss ČR, NEW LINE OPTICS, Catherine Life, FEBA a SAGITTA Brno. Zájem o účast byl tentokrát enormní, takže dalších šest firem muselo být z kapacitních důvodů odmítnuto. 

Tradiční součástí veletrhu byla velkolepá sobotní OPTA PARTY v hudebním klubu SONO centrum s bohatým programem a velmi početnou účastí zástupců vystavujících firem a jejich obchodních partnerů.

Řekli o veletrhu

Jiří Mikulecký, zástupce společnosti SAFILO pro Českou republiku:
OPTA je pro nás důležitá jako výstava, která má svoji historii. Můžeme tu kvalitně prezentovat naše nové kolekce pro jaro a léto a ukázat nové trendy. Tento ročník veletrhu hodnotím pozitivně, protože splnil naše očekávání. Atmosféra i prostředí nového pavilonu byly příjemné a myslím, že i náš stánek s módními přehlídkami udělal Optu rozmanitější. A OPTA PARTY se opravdu vydařila.

Ivan Vymyslický, optik, optometrista, soudní znalec v oboru:
Větší pavilon veletrhu OPTA sluší. Některé stánky se zvětšily, další firmy se vrátily a také na vzhledu expozic je poznat, že na nich vystavovatelé nešetřili. Z toho všeho je vidět, že firmy věří v lepší zítřky.

Pavel Moravec, prezident Optické unie Slovenska:
Na brněnský veletrh se každý rok velmi rád vracím. OPTA je velice důležitá pro optickou veřejnost jako jediné místo, kde se odborníci mohou souborně seznámit s novinkami pro český i slovenský trh. Proto je Optická unie Slovenska partnerem tohoto veletrhu a myslím, že ještě dlouho bude.

Pavel Halabica, obchodní ředitel společnosti Mr. Gain:
Veletrh byl skvělý a užili jsme si ho. Návštěvnost v sobotu na našem stánku byla extrémní, takže jsme opravdu spokojení jak s obchodním výsledkem, tak s tím, že jsme se tady potkali se zákazníky. I nový pavilon V byl dosti zajímavou změnou.

Nora Šebíková, společník ve společnosti Sover:
S letošní účastí jsme moc spokojení, možná je to pro nás nejlepší OPTA za posledních deset let. Lidé reagovali pozitivně na naše výrobky a měli jsme množství obchodních jednání. Stejně jako každý rok jsme našli i nové zákazníky, jen je škoda, že se většinou neosvědčí.

František Zsigmond, obchodní zástupce společnosti Mgzoptik:
Tento rok jsme s veletrhem OPTA velice spokojení, byly to příjemné tři dny. Líbil se nám i po obchodní stránce, protože jsme našli nové odběratele. Kladně hodnotím i pavilon V, který mi připadá větší a vzdušnější.

Václav Chovanec, jednatel společnosti Optiland:
Veletrh byl super, oslavili jsme tady 20 let historie naší společnosti. Co se týče kontraktů, je to ve srovnání s loňskem a předloňskem konstantní. Nedošlo sice k nárůstu co do počtu, ale i když to nemáme ještě přesně spočítané, myslím si, že se významně zvýšil celkový objem objednávek.

Miroslav Vodráško, key account manager ze společnosti Freshlabels:
Na veletrhu OPTA jsme podruhé a velice se nám tady líbilo, nenarazili jsme na žádný problém. Myslím si, že sem přišlo hodně lidí, možná i více než jsme doufali, takže jsme spokojení i po obchodní stránce. Určitě jsme získali více kontaktů než loni.

Andrea Uhráková, marketingová specialistka společnosti Finest Group:
Na veletrhu se nám líbilo, jsme spokojení i z obchodní stránky. Přivezli jsme na Optu novinky italských značek s typickým a rozeznatelným rukopisem, jejichž nové kolekce zde měly úspěšnou českou a slovenskou premiéru.

Kateřina Kolomazníková, spolumajitelka společnosti COLOR-OPTIK:
Vrátili jsme se na veletrh OPTA po čtyřech letech a s účastí jsme spokojeni. V sobotu sem přišlo hodně lidí a dařilo se nám i po obchodní stránce, získali jsme tu nové kontakty. Jsme rádi, že jsme tu byli.

Roman Motyka, generální ředitel společnosti ESSILOR-OPTIKA:
Veletrh OPTA považujeme za významný každoroční mezník pro celou obec optiků a optometristů, proto se jej pravidelně účastníme, a to nejen stánkem, ale i soutěží a prezentantací nových produktů. Vždycky se tady chceme ukázat v co nejlepším světle a přinést sem něco, co může být pro české i slovenské optiky zajímavé a přínosné. Letošní ročník určitě hodnotíme dobře, navíc jsme získali Top Optu, ale hlavně se nám zde podařilo potkat se všemi našimi významnými obchodními partnery a strávit s nimi příjemný čas. Pro nás je to už několikátý podařený veletrh OPTA v řadě.

Alice Tobolková, jednatelka společnosti AGLAJA:
Letošní Optu hodnotím pozitivně, pavilon V se mi líbí a pokládám jej za velký posun vpřed. Na našem stánku jsme měli v pátek i v sobotu plno od rána až do večera. Navázali jsme tu spoustu nových kontaktů a využili jsme Optu velmi dobře, takže jsme spokojeni.

Jaroslav Majerčík, spolumajitel společnosti SAGITTA:
Tak jako každý rok jsme se na veletrh “vyzbrojili” novinkami a naše společnost je s letošním ročníkem spokojená. Ještě nemáme závěrečné výsledky, ale už nyní víme, že letošní OPTA pro nás byla lepší než loni. Určitě tomu napomohla i změna pavilonu, tento prostorově vyhovuje daleko lépe, mohli jsme se více rozmáchnout a také technologické zázemí je velice dobré, takže Veletrhům Brno za tuto změnu děkuji. A děkuji především všem zákazníkům, kteří nám svojí návštěvou umožnili dosáhnout lepšího výsledku než v minulém roce.

Miloslav Řezáč, obchodní ředitel společnosti Rodenstock ČR:
Myslíme si, že to byl dobrý veletrh. Nový pavilon se nám líbil a počet návštěvníků hodnotíme jako srovnatelný s předchozím rokem. Obchodní výsledek byl podle očekávání dobrý, takže celkově jsme spokojeni. Přivítali jsme vyhlašování cen Top Opta na OPTA PARTY, kde je přítomno více lidí, stejně jako tomu bývá i na světových výstavách. Za letošní cenu jsme velmi rádi a marketingově ji využijeme i dále v průběhu roku. 

24. mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA se uskuteční 9. – 11. 3. 2018. Těšíme se na shledanou!


 

Datum: 12.3.2017 19:40:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště