Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
13.-15.3. 2020

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Na řízení i po celý den s čočkami ZEISS DriveSafe

 

Unikátní řešení společnosti Carl Zeiss pomáhá řidičům k bezpečné jízdě za snížené viditelnosti, ale zároveň slouží po celý den. Brýlové čočky ZEISS DriveSafe získaly cenu Top Opta 2016 v kategorii „Očima řídíme svět“.


„DriveSafe je prakticky jediná čočka na trhu určená pro celodenní použití, která díky využití nových technologií firmy Zeiss přináší zvláštní výhody řidičům. Ti mají největší problém se zrakem v době, kdy se zhorší podmínky viditelnosti, za deště, za tmy či v šeru. Právě v té chvíli zafungují nové technologie zabudované do čočky DriveSafe, které pomáhají tyto rušivé vjemy eliminovat,“ popisuje přednosti nového řešení Vlastislav Troják, ředitel divize společnosti Carl Zeiss spol. s r. o. Zcela nová technologie Luminance Design® zohledňuje v čočkách DriveSafe otevřenou zornici oka při slabém světle a optimalizuje brýlovou čočku pro co nejostřejší vidění i v těchto podmínkách. Druhou výhodou je speciální povrchová úprava DuraVision® DriveSafe, která filtruje rušivé světlo protijedoucích aut, především od moderních LED a Xenonových světlometů. „Modré světlo je blokováno, řidiče už tolik neoslňuje a celkově jde až o 63% zlepšení vidění za těchto zhoršených podmínek. V tom je čočka DriveSafe inovativní, ale základem je, že jde o čočku nejen na řízení, ale na celodenní použití. Je určena pro celodenní nošení, ale díky speciálním řešením se s ní řidiči cítí velice dobře, a to jak v jednoohniskovém, tak v progresivním provedení,“ shrnuje Vlastislav Troják.

Pro uživatele multifokálních brýlových čoček byl navržen nový design progresivní plochy, který nabízí maximální komfort při střídání pohledů mezi vozovkou, palubní deskou a zpětnými zrcátky. Zajišťuje až o 43 % větší zóny na střední vzdálenosti pro snadné střídání pohledů mezi palubní deskou a zrcátky a až o 14 % větší zóny na dálku pro širší výhled na vozovku. Jak konstatoval posudek hodnotitelské komise soutěže Top Opta 2016, brýlové čočky ZEISS DriveSafe jsou unikátním řešením pro bezpečné a pohodlné řízení i celodenní využití. Jako první čiré celodenní brýlové čočky na světě zlepšují vidění při řízení zvláště za zhoršených světelných podmínek, snižují oslnění od protijedoucích aut a u progresivní varianty zlepšují přeostřování při změně pohledu.

 

Datum: 19.3.2016 10:36:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště