Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
3.-5.3. 2023

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Kouzlo elegantních očí podle Aglaja

 

Náročný zákazník ocení věci, které jinde nejsou...

Společnost Aglaja před 2 lety oslavila své desáté výročí na českém trhu. Na tuzemský a slovenský trh dodává značkové sluneční brýle a obruby, aktuálně zastupuje exkluzivně 10 výrobců světových značek.

Aglaja se zaměřuje na designové novinky. Pro své zákazníky vyhledává originální kolekce. Přednost dává kvalitě materiálu a netradičnímu technickému provedení.

Prodej obrub cílí výhradně na obchody s oční optikou, ale její značky slunečních brýlí můžete potkávat i v buticích s módou. Lidé, kteří nosí a sledují trendy a značky oblečení a doplňků hledají dnes častěji i správný model sluňáků k outfitu. Náročný zákazník totiž ocení modely, které jsou jedinečné a nedají se koupit všude.

V optice i butiku

A jak je na tom s extravagancí a konzervatismem český zákazník? Češi se stále ještě nepouštějí do výrazných barevných kombinací a tvarů tak často, ale v posledních letech poptávka v tomto směru stoupá. Optici nosí rádi zajímavé brýle a začínají svou odvahu postupně přenášet i na zákazníky. Často pozorujeme nárůst prodeje luxusních brýlí především ve středně velkých městech, pokud se optici rozhodnou pro zajímavý styl, kterým se odlišují od zboží v řetězcích. Navíc mají tu výhodu, že je zákazníci osobně znají, věří jejich doporučení a pravidelně s k nim vrací. To je ideální prostředí pro nabídku něčeho výjimečného.

Co je trendy, co se nosí? Co ženám sluší?

Ženám sluší kočičí oči, ale také sluneční brýle ve tvaru „masky“. O tom je přesvědčená zajímavá tvůrkyně výrazných kousků, pařížská designérka Caroliny Abram. Jako dcera optičky a oftalmologa vystudovala optiku a začala pracovat v rodinném obchodě, ale design ji vždycky přitahoval nejvíce. První byly návrhy extravagantních  řetízků  k brýlím a brýlové doplňky. Ty měly velký úspěch a po deseti letech sebrala odvahu a znalosti k tomu, aby navrhla svou první kolekci brýlí s typickým rukopisem – vkusné barevné kombinace acetátu, ale také kombinace kovu ve vysokém lesku se sametovým matem a delikátní zpracování nerezové oceli.

A co vše přiveze letos Aglaja na OPTU 2020, uvidíte sami na jejich stánku. Mimo jiné si na veletrhu  budou moci zájemci prohlédnout nové modely z kolekce Caroline Abram oceněné Grand Prix na Silmu 2019.

 

Datum: 16.1.2020 17:52:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště