Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
3.-5.3. 2023

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Když se spojí Carrera a Ducati, zrodí se brýle se sportovním duchem


Společnost SAFILO v Brně prezentuje široké portfolio svých značek i nejnovější modely exkluzivních obrub nebo slunečních brýlí. A navíc ještě motorku Ducati, k níž se váže nová speciální kolekce. V rozhovoru nám vše vysvětlil Country Sales Manager společnosti SAFILO Jiří Mikulecký.

Motorku na stánku nelze přehlédnout. Kde se tu vzala?

Krásná motorka Ducati symbolizuje nejnovější vazbu na naši prioritní značku Carrera. Dvě italské společnosti – Ducati a Safilo – se propojily ve značce Carrera, která je svým duchem a historií sportovní značkou. Perfektně to ladí s motosportem, protože i v Carreře máme kolekce inspirované přímo motorkami. Spolu se silnou značkou Ducati jsme letos vytvořili novou speciální kolekci Carrera Ducati pro volnočasový styl. Jsou to opravdu nádherné brýle se zajímavým designem, typickými vzory a nápaditými detaily, jako je třeba motiv palivové nádrže nebo motiv materiálu karbon.

OPTA se letos koná po třech letech. Chyběla vám?

Určitě chyběla. Už historicky je to důležitý každoroční event. Letošní ročník je pro nás příležitost po delší době se opět setkat s našimi zákazníky. Situace v poslední době osobnímu setkávání nepřála, ale je potřeba, aby se lidé sdružovali a obor držel pospolu. Možnost potkat se, sdělovat si dojmy a vyměňovat názory, to všechno je velmi důležité. A můžeme tady klientům ukázat novinky, které nám v poslední době přibyly. Jsou to například nové značky v našem portfoliu jako Carolina Herrera s krásnou kolekcí dámských brýlí zdobených třeba perlami. Nová je u nás i velmi populární sportovní značka Under Armour nebo značka DSQUARED2.

Soutěž o nejlepší veletržní exponáty TOP OPTA se letos nekonala, ale kdyby ano, které modely byste přihlásili?

Byl by to model Carrera Superlight, který je vhodný právě pro motorkáře, protože se brýle mohou nosit i pod helmou. Pak model z nové kolekce Polaroid, ikonické značky, která vynalezla polarizaci a je velmi populární napříč generacemi. Aktuální eko kolekce Polaroid odpovídá trendu udržitelnosti neboli klade důraz na ekologii. Tento přístup se stává stále aktuálnější a řada zákazníků tento směr sleduje. Brýle Polaroid z eko kolekce jsou udržitelné v použití recyklovaných materiálů a také šetrnou výrobou, která spotřebovává méně energie i vody a méně zatěžuje životní prostředí. Jako třetí jsme chtěli nominovat korekční čočky SafiloVision a možnost propojení našich obrub a čoček do kompletního servisu zákazníkům.

Brýlové čočky jsou ve vašem portfoliu nabídce novinkou. Co vás k tomuto rozšíření nabídky vedlo?

Chtěli jsme zákazníkům nabízet kompletní servis, proto od loňského roku dodáváme vlastní korekční čočky SafiloVision. Velkou výhodou je, že do všech brýlí si u nás zákazník rovnou může pořídit čočky, a to v kompletním produktovém portfoliu. Například pokud si u nás vybere zajímavé sluneční brýle, můžeme tam vsadit korekční čočku, která bude ve stejném nebo dokonce ještě lepším designu. Jde o velký benefit, protože tato služba je velmi žádaná, ale vyžaduje vysokou profesionální úroveň jak ve zpracování, tak v servisu.

Datum: 10.4.2022 14:30:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště