Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
11.-13.3. 2022

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Jubilejní dvacátá OPTA zahájena

 

Brněnské setkání oboru oční optika, optometrie a oftalmologie završilo již 20 let konání a k tomuto jubileu přišli pogratulovat představitelé oborových sdružení České i Slovenské republiky. Speciálním hostem zahájení veletrhu byl ekonom Vladimír Pikora s přednáškou o vývoji české ekonomiky v roce 2014.

„Je důležité se potkávat a umět spolu komunikovat. Právě k tomu OPTA slouží a je dobře, že existuje,“ konstatoval ve svém vystoupení prezident Společenstva českých optiků a optometristů Beno Blachut. Připomněl, že v České republice nyní působí již 1027 optometristů – vysokoškolsky vzdělaných odborníků, kteří jsou schopni zajistit první fáze vyšetření zraku stejně kvalifikovaně jako oční lékaři a zároveň mohou klientům věnovat více času, protože nejsou tolik tlačeni výkony vykazovanými pojišťovnám. Optometrii dnes v České republice vyučují již tři fakulty vysokých škol, z nichž každým rokem vychází přibližně stovka absolventů, mezi nimi i optometristů ze Slovenska, kde optometristické vzdělávání zatím není dostupné. Jak dále konstatoval Beno Blachut, v České republice dnes existuje 1520 provozoven oční optiky, v nichž přibližně 3500 optiků pečuje o kvalitu zraku české polulace. V této souvislosti varoval před nemístným šetřením spotřebitelů, protože zrakový orgán je velmi citlivý a může se snadno poškodit. „Měli bychom překonat současnou fázi, kdy se naši zákazníci zajímají zejména o cenu a orientují se v nabídce jen pomocí nesmyslně prezentovaných slev, které útočí na jejich nízké pudy. Oční optik a optometrista je povolání, které se stará o zvýšení kvality života, ale slevami se člověk ke kvalitnímu vidění a kvalitnímu servisu nedopracuje,“ zdůraznil.

Pozdrav Optické unie Slovenska tlumočil její prezident Pavel Moravec, který podtrhl mezinárodnost veletrhu OPTA a jeho význam pro slovenské optiky. Prezident České kontaktologické společnosti Jiří Michálek popřál veletrhu dalších úspěšných dvacet let a zároveň varoval před nákupy optického zboží na internetu, protože kvalitní péče o zrak se neobejde bez služeb kvalifikovaných specialistů: „Dvacetiletá OPTA má v rámci optických akcí své nezastupitelné místo. Byl bych rád, kdybychom se tu i nadále mohli potkávat, protože zdraví je v životě nezastupitelné a zdraví očí je to, pro co zde můžeme něco udělat.“


Zahájení veletrhu bylo příležitostí pro vyhlášení čtyř vítězů soutěže o nejlepší exponáty Top Opta 2014. Hostem zahájení byl hlavní ekonom společnosti Next Finance Vladimír Pikora s přednáškou věnovanou především vývoji české ekonomiky v roce 2014.

Datum: 14.2.2014 17:10:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem (2019)

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště