Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
3.-5.3. 2023

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Jednodenní kontaktní čočky MyDay nově i v multifokální variantě


Rodina jednodenních silikon-hydrogelových kontaktních čoček od společnosti
CooperVision je nyní kompletní. Na veletrhu OPTA byla optikům představena varianta pro presbyopy, která využívá potenciálu obou očí pro dokonalé binokulární vidění.

Naše nová jednodenní silikon-hydrogelová kontaktní čočka je trochu jiná i z pohledu materiálového provedení, ale hlavně má nový design, který rozšiřuje nabídku variant pro adice. V praxi to znamená, že můžeme čočku lépe přizpůsobit individuálním potřebám zákazníka s ohledem na počet dioptrií, věk a potřebu práce do blízka. Uzavřela se tak naše rodina čoček MyDay, kde multifokální varianta dosud chyběla,“ popsal letošní novinku Tomáš Dobřenský, Professional Services Manager společnosti CooperVision Czech.

Oproti multifokálním brýlovým čočkám je u kontaktních čoček výhodou možnost rozpojit korekci a rozdělit ji mezi oči. „S multifokálními kontaktními čočkami si můžeme více vyhrát. Při výběru je třeba zjistit, které oko je u daného člověka dominantní pro vidění do dálky a které do blízka. Každý mozek to má takto rozděleno, i když je z pohledu dioptrií vidění obou očí naprosto stejné. Tomu uzpůsobujeme kontaktní čočky a využíváme potenciál obou očí,“ popsal Dobřenský.

Nové jednodenní čočky MyDay nejsou vhodné pro presbyopické klienty s astigmatismem, pro které má CooperVision už téměř rok řešení v podobě měsíčních kontaktních čoček Biofinity toric multifocal. Tyto čočky řeší několik různých vad současně, což ve výsledku znamená spoustu různých kombinací jednotlivých hodnot. Proto jejich výroba funguje víceméně individuálně. „Dodací lhůta je u nich dva až tři týdny, ale tyto čočky jsou natolik individualizované, že i klient se složitější kombinací různých vad vidí dobře na všechny vzdálenosti. Navíc u nich máme dva různé designy: buď jsou dioptrie na dálku uprostřed čočky, nebo v periferii. I v tom je možné si pohrát, dokonale vyladit vidění a každému oku dopřát jiný design,“ vysvětlil specialista firmy CooperVision.

Tyto čočky pro zákazníky s astigmatismem v presbyopickém věku jsou na výrobu natolik náročné, že mohou být nabízeny pouze v měsíční variantě. Ovšem obecným trendem jsou jednodenní kontaktní čočky, jejichž obliba u nás stále stoupá. Podle Tomáše Dobřenského je to znak bohatnoucí společnosti, i když v České republice na rozdíl od severní nebo západní Evropy mezi nositeli jednodenních kontaktních čoček převažují příležitostní uživatelé. „Jednodenní čočky používají jako doplňkovou korekci vedle brýlí, vezmou si je třeba jen na sport, pak jejich užívání vychází ekonomicky velmi příznivě. Zatímco prodej měsíčních kontaktních čoček u nás stagnuje, prodej jednodenních stále roste, přibližně o 4 až 6 procent každý rok,“ doplnil.

 

Datum: 10.4.2022 14:27:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště