Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
11.-13.3. 2022

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Essilor představuje první zrcadlové samozabarvující se čočky

 

Brýlové čočky Flash to Mirror v šesti módních odstínech přinášejí uživatelům vedle atraktivního designu také vysoký komfort a ochranu jak před slunečním zářením, tak před nebezpečným modro-fialovým světlem. O přednostech horké novinky pro letní sezonu jsme si povídali s Kateřinou Ševcovou, marketingovou a produktovou manažerkou společnosti Essilor.

V čem spočívají největší výhody brýlových čoček Flash to Mirror a jaké uživatele mají oslovit?
Jde o tzv. adaptivní brýlové čočky z rodiny Transitions, které se přizpůsobí všem světelným podmínkám. V interiéru, například v kanceláři, jsou perfektně čiré, zatímco venku na sluníčku se zabarví jako sluneční brýle. Adaptivní čočky tak jsou velmi pohodlné pro nositele, kteří často střídají různé světelné podmínky a jinak musejí přehazovat čiré a sluneční dioptrické brýle. Zároveň jsou nově vyráběny z materiálu Eye Protect System, který dokáže filtrovat modro-fialové světlo související s kancelářským osvětlením a počítači. Ochranu před touto nebezpečnou složkou světelného záření, která může mít negativní vliv na zdraví oka, vnímáme jako zásadní výhodu našich čoček. Nová edice Flash to Mirror má navíc jednu zvláštnost, díky které by měla být populární hlavně u mladé generace a u lidí sledujících módní trendy. Tyto čočky jsou opatřeny lehkou zrcadlovou povrchovou úpravou, v interiéru mají lehký zrcadlový nádech, ale když vysvitne sluníčko, zabarví se do fashion zrcadlovky. Naše adaptivní zrcadlové brýlové čočky dnes nemají na trhu alternativu.

Z kolika barevných odstínů si zákazníci mohou vybrat a který by letos mohl být největším hitem?
Díky novinkám představovaným na Optě dnes Essilor nabízí unikátní šíři třinácti barevných odstínů adaptivních brýlových čoček, takže je opravdu těžké si mezi nimi nevybrat. Vedle šesti velmi módních zrcadlových odstínů Flash to Mirror nabízíme ještě sedm barev Transitions bez zrcadlového efektu, ke třem původním ikonickým odstínům zelené, hnědé a šedé letos nově přibyly barvy jantar, ametyst, smaragd a safír. Výběr závisí hlavně na osobních preferencích uživatele. Teplejší odstíny jako hnědá zvyšují kontrast, odstíny do šeda zase mají nejvěrnější podání barev a řidiči někdy upřednostňují zelenavé odstíny, které dobře kontrastují s modrou oblohou. Druhým faktorem výběru je, jak odstín ladí k obrubě. Díky nabídce třinácti barevných variant myslím, že dnes už neexistuje obruba, do které by se nehodily adaptivní brýlové čočky. A co bude největším hitem? Těžko říci, možná unikátní zabarvování do modra, které krásně ladí s módními červenými obrubami. Jantarové čočky se hodí zase do obrub se želvovinovým designem, ale vždycky nejvíc záleží na osobnosti nositele, kterou správná barevná kombinace ještě podtrhne.

Jsou adaptivní čočky vhodné pro každou korekci? A co třeba pro řidiče?
Nabízíme je jako jednoohniskové korekční čočky i v multifokálním provedení Varilux, ale líbí se také nositelům bez korekce. Ti je používají jako sluneční brýle, které si nemusejí sundávat, když vejdou do obchodu či restaurace. Pro řidiče máme speciální edici adaptivních brýlových čoček Transitions XTRActive, které jsou zatím dostupné ve třech základních odstínech, ale mohou být doplněny také o zrcadlovou variantu. Reagují nejen na UV záření, ale také na složku modrého světla, takže se zabarví i za čelním sklem automobilu, které jinak standardně odfiltruje většinu UV záření. Míra zabarvení v automobilu je do 50 %, venku jsou velmi tmavé až do 80 %, v interiéru naopak zůstávají čiré. Klientům, kteří neřeší řízení v autě, nabízíme řadu Signature VII.

Postačí tedy pořídit si jediné brýle s těmito čočkami?
S dioptrickou brýlovou korekcí je to trochu podobné jako s obouváním, kde je také těžké najít univerzální boty, které budou vyhovovat všude. Pokud chcete pro vidění maximální komfort, vyplatí se brýle do určité míry specializovat, na druhou stranu tyto adaptivní brýlové čočky se asi nejvíce blíží řešení vše v jednom. Dokážeme je vyrobit v multifokálním provedení Varilux a můžete si zvolit jakoukoli barvu včetně varianty pro řízení. Pro maximální komfort na slunci ovšem bude vhodné kombinovat je s klasickými slunečními brýlovými čočkami s polarizací, které navíc eliminují odlesky. Škála nabídky je dnes opravdu velmi široká a vždy je potřeba poznat potřeby klienta, jeho životní styl a následně vybrat nejvhodnější řešení. Zákazníkům, kteří si volbou adaptivních brýlových čoček Transitions nejsou úplně jistí, navíc nabízíme tzv. garanci spokojenosti: pokud by z jakéhokoliv důvodu nebyl s efektem samozabarvování spokojen, může u optika požádat o bezplatnou výměnu čoček za čiré. Tato možnost je ovšem využívána zcela minimálně.

Datum: 10.3.2017 13:51:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem (2019)

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště