Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
11.-13.3. 2022

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Čtyři ceny Top Opta 2014 pro špičkové exponáty

 

O nejlepší exponáty se na veletrhu OPTA soutěžilo již podeváté a odborná hodnotitelská komise tentokrát vybírala ze čtrnácti přihlášených a osmi nominovaných výrobků. Čtyři ceny pro vítěze na zahájení veletrhu převzali zástupci vystavujících firem Safilo, Rodenstock ČR, Sagitta a Omega Optix.    

Zvýrazněným tématem letošního veletrhu je „móda a brýle“ a vítězem této speciální kategorie se staly brýle GUCCI GG 2235/N/S - nový exkluzivní model z řady "Gucci Bamboo". Komisi zaujalo spojení prvotřídního řemeslného provedení s luxusním zpracováním ze zlata doplněné o přírodní materiál bambus. Vítězný model prezentovaný společností Safilo je pozlacen 18ti karátovým zlatem, a to jak obruba, tak i čočky.

V kategorii brýlové obruby a sluneční brýle - technologické inovace uspěl exponát společnosti Rodenstock ČR. Sluneční brýle Porsche Design P8581 jsou představitelem moderního, lehce extravagantního stylu a zaujmou atraktivní barevnou kombinací. Výjimečnost zajišťující uživateli pohodlné nošení spočívá v jedinečné kombinaci materiálů nízké hmotnosti a specifických vlastností za použití polyamidových čoček.

Další oceněnou novinkou pro český trh je digitální čtecí zařízení s hlasovým výstupem ReadEasy+ Move společnosti Sagitta Ltd. – vítězný exponát soutěžní kategorie speciální optika. Výrobek společnosti VisionAid International je určen především klientům s výrazným zrakovým handicapem, ale použitelný také  pro širší spektrum uživatelů. Speciální čtecí zařízení s hlasovým výstupem umožňuje snadné čtení dokumentů a knih včetně větších vazeb, díky nejmodernějším technologiím lze text číst i z kulatých předmětů. Může být propojeno s monitorem, novější televizí či synchronizováno s počítačem. Díky této funkci lze vyfotografované texty převádět do digitálních formátů. „ReadEasy+ je přelomovou novinkou, která všem klientům se zrakovým handicapem výrazně zlepší kvalitu každodenního života. Oceňujeme obrovské úsilí společnosti Sagitta, díky kterému se novinku podařilo dostat na český trh a zajistit 95procentní úhradu pořizovacích nákladů sociálními pojišťovnami,“ uvedla členka hodnotitelské komise Alexandra Kovačiková.                                                       

V poslední kategorii technologie v oční optice zvítězil exponát Aplikace prodejního katalogu brýlových čoček Omega Optix vytvořená pro iOS a Android. Jde o velmi jednoduchou, intuitivní a efektivní pomůcku při výběru a prodeji brýlových čoček určenou koncovému zákazníkovi. Aplikace s kompletní produktovou nabídkou brýlových čoček a povrchových úprav dokáže plně nahradit tištěné katalogy při daleko efektivnější a rychlejší možnosti aktualizace. Představuje moderní způsob komunikace se zákazníkem na prodejně a navazuje na další aplikace a simulace, které prezentují funkce a výhody nejrůznějších brýlových čoček. Je zdarma ke stažení v AppStore nebo webových stránkách Omega Optix.

„Všechny přihlášené exponáty splňovaly parametry srovnatelné se světovou špičkou, proto bylo rozhodování komise velmi obtížné,“ ocenila vysokou úroveň soutěže Top Opta 2014 členka hodnotitelské komise Alexandra Kovačiková, členka předsednictva Optické unie Slovenska. „Velmi mě překvapilo, jaké skvělé, inovativní a originální nápady a výjimečné výrobky letos vystavovatelé prezentovali, patří jim za to naše uznání a velký dík,“ dodala.

Nejen vítězné, ale i všechny nominované exponáty si návštěvníci mohou prohlédnou ve speciální vitríně na stánku Společenstva českých optiků a optometristů v pavilonu B a nebo zde. Zároveň mohou svým hlasem spolurozhodnout o držiteli ceny Top Opta odborné veřejnosti 2014, která opět připadne jedinému exponátu napříč všemi kategoriemi. Hlasovat je možné elektronicky nebo přímo v pavilonu B, a to až do soboty 18 hodin, kdy bude soutěž ukončena. Cena Top Opta odborné veřejnosti 2014 bude předána v průběhu sobotního společenského večera.

Datum: 14.2.2014 20:45:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem (2019)

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště