Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
3.-5.3. 2023

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Brýle ze zlata i pouzdra ze žraločí kůže. Veletrh OPTA doplní unikátní výstava


Exkurzi do historie brýlí a jejich doplňků nabídne letošní veletrh OPTA. Doprovodná výstava představí v pavilonu B výběr z privátní kolekce Viléma Rudolfa – optika a optometristy, který se dlouhodobě zabývá historií brýlí.

Návštěvníci uvidí brýle, brýlová pouzdra, zvětšovací skla a divadelní kukátka z období od čtrnáctého do devatenáctého století z celého světa. Vystavené budou i unikáty, které žádná jiná podobná kolekce neobsahuje: historické brýle z Číny, brýle z ryzího zlata a stříbra i starodávná pouzdra ze žraločí kůže. Nebudou chybět ani unikátní brýle ze sedmnáctého století nalezené při vykopávkách v Amsterodamu či kopie nejstarších známých brýlí nalezených v klášteře na severu Německa. Podobné artefakty, stejně jako výstava tohoto rozsahu, nebyly nikdy v Česku k vidění.

Výstavou provede formou komentovaných prohlídek sám autor a majitel kolekce, který jednotlivé exempláře propojí s příběhy, které se k nim vážou. Prohlídky se uskuteční v pátek v 17 hodin a v sobotu v 10, 13 a 16 hodin.

Na výstavu naváže i přednáška Haberlanda o optice před vynálezem brýlí, která se uskuteční v sobotu 14. března od 11 hodin.

 

Datum: 17.2.2020 9:29:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště