Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Exkurze

Vážení příznivci moderní architektury,

společnost Veletrhy Brno a.s. otevírá své brány milovníkům architektury a stává se součástí projektu Brněnské architektonické stezky. Tento projekt vznikl ve spolupráci statutárního města Brna a Domu umění města Brna díky finanční podpoře Evropských fondů pro regionální rozvoj. Od září roku 2011 je tak pro všechny zájemce k dispozici Brněnský architektonický manuál (BAM - www.bam.brno.cz ) a od léta 2012 je jeho součástí i stezka na brněnském Výstavišti. Jejím smyslem je představit veřejnosti historii a vývoj areálu brněnského Výstaviště od dob jeho vzniku až po současnost, zejména architektonicky významný soubor meziválečných pavilonů, které byly vybudovány pro Výstavu soudobé kultury v Československu roku 1928.

Na našich internetových stránkách www.bvv.cz/exkurze je pro odborníky i laiky zpřístupněná databáze architektonických objektů, nacházejících se v areálu brněnského Výstaviště, s údaji o jejich tvůrcích a také fotografická a plánová dokumentace. Rovněž jsou zde (bam.brno.cz) umístěny audionahrávky ve formátu mp3, namluvené významnými současnými architekty a známými osobnostmi, které popisují jednotlivé objekty.

Seznam architektonických objektů, které je možné v areálu brněnského výstaviště shlédnout naleznete zde:

Termíny exkurzí

Architektonickou exkurzi v areálu brněnského Výstaviště je možné uskutečnit pouze ve skupině doprovázené průvodcem.

Prohlídka je zahájena vyhlídkou ze střechy administrativní budovy BVV. Návštěvníci se potkají s průvodcem na recepci administrativní budovy BVV a po ukončení exkurze se rozejdou tamtéž. (Administrativní budova BVV je výšková budova na levé straně od hlavního vstupu do areálu). Prohlídka trvá přibližně 1,5 hodiny .

Seznam termínů exkurzí:

Do odvolání jsou všechny exkurze zrušeny.

 

Cena

Cena prohlídky činí 150,- Kč na osobu. Děti do 5-ti let věku mají vstup zdarma.

Rezervace a objednávky exkurzí

Návštěvu areálu ve Vámi zvoleném termínu si můžete objednat prostřednictvím tohoto kontaktního formuláře.

Po předchozí dohodě jsou možné i individuální termíny. Minimální počet účastníků exkurze je 10 osob. Doporučujeme domluvit si konkrétní čas exkurze nejméně s týdenním předstihem. Neohlášené prohlídky mohou být na místě odmítnuty kvůli aktuálním akcím nebo provozu v areálu. Děkujeme za pochopení.

Kontaktní osoba

Šárka Chovančíková, tel: +420 541 15 8493, email: schovancikova@bvv.cz


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště