Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

NATUR EXPO BRNO
- - -

Veletrh udržitelného života v krajině

Rychle rostoucí “kyslíkové stromy” Oxytree na NATUR EXPO BRNO

 

Oxytree Group byla založena v roce 2012 jako startup firmy s environmentálním zaměřením a představí se na letošním veletrhu NATUR EXPO BRNO. Cílem firmy je vytvořit dlouhodobý podnikatelský model, který spojuje obchodní, společenské a ekologické hodnoty.

Věříme, že použití ekologického tržního modelu v zájmu ochrany klimatu je cestou budoucnosti, neboť jedině takto můžeme vytvořit udržitelnou rovnováhu mezi materiálním růstem a ochranou životního prostředí. Na tom pracujeme, to je poslání Oxytree Group.”
Péter Gáspár – CEO, Oxytree Group

V rámci Oxyprogramu vysazuje rychle rostoucí “kyslíkové stromy” Oxytree pro dřevařský průmysl. Stromy rostou tak rychle, že již během šestého měsíce lze vzrostlý kmen perfektně využít pro výrobu nábytku a pro průmyslové zpracování. Strom pohlcuje extrémní množství uhlíku a tak čistí ovzduší. Společnost Oxytree Group vysadí a pěstuje tyto sazenice na vlastních polích, zařízuje i těžbu dřeva. Strom má překrásné květy a dokonce produkuje MED. Otázkou je vždy i dostatek vody v půdě.

Stromy pracují na tom, aby vody bylo dost, ale ne zas moc. Když je horko a v dosahu svých kořenů má dost vláhy, běžně za den odpaří více než čtyři plné kbelíky vody. Voda se změní v páru, na což padne víc než polovina energie, kterou slunce na korunu stromu ten den poslalo. Pára poletuje ve vzduchu a v noci po ochlazení se sráží v podobě rosy na chladnějších místech. Velké listy Oxytree pak zajišťují stín, který brání naprostému vysušení půdy.

www.oxytree.cz , www.oxyyprogram.cz, fb.com/OxytreeCesko

 

Datum: 11.4.2017 16:00:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště