Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

NATUR EXPO BRNO
- - -

Veletrh udržitelného života v krajině

Piercristiano Brazzale přiblíží ve čtvrtek 11. 5. pojem Water footprint

 

Slyšeli jste již někdy pojem Water footprint? Právě o tomto tématu se budete moci více dozvědět v rámci doprovodného programu NATUR EXPO BRNO. Ve čtvrtek 11. 5. ve 14 hodin totiž dorazí Piercristiano Brazzale, místopředseda představenstva společnosti Brazzale Moravia a.s. Firma se zaměřuje na výrobu sýru Gran Moravia, který jako první sýr na světě spočítal svoji „vodní stopu“, tedy již zmíněný Water footprint, a sdělil ji spotřebitelům.

Jen ve zkratce – Water footprint udává, jaké je celkové množství vody spotřebované v celém výrobním řetězci, od suroviny po hotový výrobek.

Mnoho podrobnějších informací prozradí Brazalle na své přednášce a zaměří se i na to, jak snížit dopady výrobních činností na vodní zdroje.

Pan Brazzale vám bude k dispozici v areálu brněnského výstaviště i po skončení přednášky, takže v případě zájmu s ním můžete prodiskutovat témata, která vás blíže zajímají. Můžete se tak dozvědět mnoho zajímavostí o systému úspory vody ve společnosti Brazzale Moravia a také o nejmodernějších technologiích v oblasti zemědělství a zemědělského průmyslu, které vedou ke snížení negativních dopadů na životní prostředí (kogenerátory, bioplynové stanice, inovační technologie pro ČOV, cirkulární ekonomika).

Datum: 31.3.2017 13:28:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště