Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PŘÍBĚH OD SOUSEDŮ: MYSLIVECKÉ SDRUŽENÍ POZBA

 

Myslivecká obec Pozba (rozloha 941 ha, 503 obyvatel) se nachází v mírné klimatické oblasti severovýchodní části okresu Nové Zámky nedaleko obce Podhájska. V jižní části je obklopená listnatým lesem, v západní části loukami, pasekami a vinicemi.

V blízkém okolí Pozbianského lesa, v nádherném prostředí mezi obcemi Pozba, Bardoňovo a Dedinka, se nachází poutní místo Studnička, které je od pradávna oblíbeným cílem věřících při jejich cestě do paulánského kláštera na Máriačaládě (nazývaného také Mariánská Čeľaď).

Malá obec je však známá také jako centrum myslivosti. Zdejší myslivecké sdružení Pozba vzniklo v polovině sedmdesátých let minulého století jako myslivecký spolek, který byl v roce 2008 zaregistrován jako nezisková organizace. V současnosti má 25 členů. Myslivecké sdružení je členem Místní akční skupiny Združenie TERMAL, které tvoří 11 okolních obcí.

Rozlohou patří tento revír mezi menší. Většinou ho tvoří zemědělsky obhospodařovaná půda, souvislejší zarostlou plochu tvoří část „Vaslánc“ (Železný řetěz) o rozloze kolem 25 ha, „Čtverec“ o rozloze 6 ha, „Staré vinohrady“ o rozloze 15 ha a „Studnička“ o rozloze 3 ha. Na této ploše nenajdeme souvislý les, ale hlavně akátové stromy, hustý porost a remízky, což vyhovuje hlavně srnčí a černé zvěři, v menší míře také muflonům, daňkům a jelenům. Stav drobné zvěře, jako jsou zajíci a bažanti, se neustále zmenšuje. Za rok zde myslivci uloví kolem 8 až 10 srnců, stejné množství srn, 20 až 25 kusů divočáků, 8 kusů daňčí zvěte, 4 kusy jelení zvěře a 4 až 5 muflonů. K přikrmování hlavně v zimním období slouží devět krmelců. V revíru je vybudováno 22 vysokých posedů.

Souběžně také

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé 2019

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště