Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava myslivosti
12.-15.5. 2019

Národní výstava myslivosti

Příběhy myslivosti

 

Mottem Národní výstavy myslivosti 2019 jsou „příběhy myslivosti“. Myslivost v Čechách a na Moravě se představí prostřednictví příběhů, které budou ilustrovány mnoha exponáty, panely, fotografiemi a dalším názorným materiálem. Návštěvníci tak budou moci prožít příběhy související s myslivostí z minulosti i současnosti a seznámit se tak s tradicemi, souvislostmi a především s naplňováním hlavního poslání myslivosti, kterým je péče o krajinu a volně žijící zvěř.

Příběh lovecké dýky

Na jedné z doprovodných výstav Národní výstavy myslivosti 2019 bude představena dýka Gladius.

Příběh lovecké dýky

Prof. Josef Opletal

Prof. Josef Opletal se narodil dne 20. listopadu 1863 ve Studenci u Prostějova . Po absolvování národní školy ve Smržicích studoval na České reálné škole v Prostějově, kde v roce 1882 složil maturitní zkoušku s vyznamenáním. Vynikal v technických oborech, zvláště v deskriptivní geometrii. Měl sklon k myslivosti a zaujal ho život v lese. Proto se v roce 1883 přihlásil ke studiu na lesnickém odboru Vysoké školy zemědělské ve Vídni. Tříleté studium ukončil v roce 1886 s vyznamenáním.

Prof. Josef Opletal

Příběh obory Kralice

Obora Kralice je velmi starý objekt, její založení je různými autory uváděno odlišně. Dančí zvěř v okolí Náměště musela být již před husitskými válkami. Městečko Mohelno, které leží nedaleko obory Kralice má ve znaku daňka od roku 1417. Tehdejší majitel, Petr z Mohelna, přívrženec krále Zikmunda, vyžádal, aby městečku Mohelnu byl udělen nový znak. Král svolil, aby městečko přijalo znak Petrův se sedícím daňkem ve středním zlatém poli.

Příběh obory Kralice

Souběžně také

ANIMAL TECH
12.-15.5. 2019


Národní výstava hospodářských zvířat
12.-15.5. 2019


CEVC
14.-15.5. 2019

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště