Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava myslivosti
11.-14.5. 2017

Národní výstava myslivosti

Statistická data - Národní výstava myslivosti 2017

V pavilonu F se již podruhé uskutečnila Národní výstava myslivosti. Přehlídku mysliveckého, lesnického a loveckého sortimentu prezentovalo celkem 61 vystavovatelů. Návštěvníky zaujaly také unikátní trofeje, tematické výstavy, soutěže, kulinářská a dřevorubecká show. Na pódiu probíhal bohatý program besed, projekcí a přednášek. Expozicí populárněnaučného programu lesní pedagogika prošlo přibližně 1 300 dětí, které se zde hravou formou seznámily se životem v lese. Měly tak možnost samy prozkoumat různé druhy dřevin či stopy zvířat a vyzkoušet si práci s přírodninami v rukodělných dílnách. Aktivity měly za cíl nejen pobavit, ale i poučit a povzbudit zájem mladých generací o přírodu, lesnictví a myslivost.

Myslivost se představila také jako stěžejní součást péče o volně žijící zvěř a krajinu, což korespondovalo s novým veletrhem NATUR EXPO BRNO umístěném ve stejném pavilonu. Zájemci mohli dále navštívit Národní výstavu hospodářských zvířat a Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH. Celý komplex akcí slavil u návštěvníků velký úspěch – na brněnské výstaviště přišlo celkem 37 447 návštěvníků ze 33 zemí.

Vystavovatelé
61 ze 4 zemí *
Celková obsazená plocha 1 598 m2 **
Návštěvníci
37 447 z 33 zemí ***

* Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko
** Společný údaj pro Národní výstavu myslivosti a NATUR EXPO BRNO
*** Belgie, Česká republika, Dánsko, Francie, Irák, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko,Polsko, Rakousko, Saudská Arábie, Slovensko, Velká Británie

Závěrečná zpráva ke stažení:

Ohlasy vystavovatelů

Jaroslav Pospíšil, sdružení Silvajagd, organizátor doprovodného programu Národní výstavy myslivosti
Druhý ročník Národní výstavy myslivosti po mém soudu překročil očekávání. Samozřejmě slovo národní vyjadřuje i to, že by zde měla být národní výstava trofejí, tak to vnímají i myslivci, ale to za dané situace nelze. V rámci umění možného jsou zde překrásné doprovodné programy i velice kvalitní vystavovatelé, co se myslivosti týče. Spojení s včelařstvím je velmi rozumné a unikátní a s životním prostředí ještě lepší. Do příštího ročníku bych navrhoval soustředit se na spolupráci s moravskými okresními mysliveckými spolky, které by s námi šly do velice namáhavého pokusu dostat sem trofeje za určité období, tak jak je pojem „národní výstava“ odbornou veřejností vnímán. Po stránce návštěvnosti a kvality všeho, co zde je, si druhý ročník výstavy vedl nad očekávání dobře.

Marek Šuba, organizátor programu Lesní pedagogika, Střední lesnická škola v Hranicích
Skutečnost předčila naše očekávání, naší expozicí Lesní pedagogiky prošlo kolem 1300 dětí. Nešlo jenom o zábavu, ale tato akce má velký smysl zvlášť pro děti z měst, které nemají tak blízký kontakt s přírodou. Víme, že mladá generace má ráda les, ale někdy o tom neví. Teprve, když si na něj sáhne a přijde do lesa, třeba i díky upoutávce lesní pedagogiky, tak zjistí, jak je to úžasný prostor, do kterého se chce vracet.

Petra Volejníková, tajemník, Česká technologická platforma lesního hospodářství
Naši expozici sdílí tři organizace - Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity, Česká technologická platforma lesního hospodářství a navazujících průmyslových odvětví a dále Školní lesní podnik „Masarykův les“ Křtiny. Jsme tradičními účastníky, zajišťujeme odborný doprovodný program celého veletrhu a poskytujeme zde servis o dotacích, které je možné čerpat přes aktuálně otevřené výzvy. S účastí jsme velmi spokojeni, pro nás nejzajímavějším návštěvníkem je potenciální student, popřípadě klient, takže vnímáme naši účast i jako dobrou možnost propagace našeho oboru mezi širokou veřejností.

Ivo Štorek, majitel, NIMROD, Chomutov
Naše firma letos slaví dvacet let působení na českém trhu. Prezentujeme se během roku na několika specializovaných výstavách, Brno nevyjímaje. Úvodní den mě příjemně překvapil počtem návštěvníků a také další dny odpovídaly očekáváním.

Alexandr Bojko, jednatel, BINOX
Zaměřujeme se na loveckou optiku, dalekohledy, puškohledy, v poslední době na noční vidění, a také na termovizní přístroje, které jsou u myslivců žádané a o které byl i tady velký zájem. Jsme dovozci, takže na stánek za námi přišli nejen koncoví zákazníci, ale i řada prodejců zejména z Moravy. Pavilonem F prošlo hodně potenciálních zákazníků, ale náš obor myslivost zabíral menší plochu a výstava by si určitě zasloužila rozšíření. Obecně jsem příznivec veletrhů a výstav, neboť jsou pro firmy i pro zákazníky přínosem. Koncentruje se na nich velké množství lidí, kteří si mohou na jednom místě prohlédnout ucelený sortiment.

Petr Šimek, Šimek proficentrum, Klatovy
Nabízíme stroje na výrobu a zpracování palivového dřeva, jak štípací, tak krátící. Vystavovali jsme na volné ploše F, návštěvnost u nás byla dobrá a poměrně uspokojivá byla i odbornost publika, které se u nás zastavilo. Úspěšnost veletrhu budeme hodnotit s odstupem v létě.

Souběžně také

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé 2019

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště