Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava myslivosti
-> 2023

Národní výstava myslivosti

Výstava myslivosti: zážitky nejen pro oči, ale i pro uši

 

Kdo dnes v pavilonu F na Národní výstavě myslivosti navštívil jednu ze tří přednášek Petra Joo, mohl klidně zavřít oči a okamžitě se v duchu přenést do lesa. Tak přesvědčivé byly totiž ukázky známého českého vábiče zvěře, profesionála, který na místě za pomoci vábniček různých druhů naprosto věrně napodobil například roztouženou laň či danělu a doplňoval ukázky mnoha praktickými radami a tipy.


„Spousta lidí se mě ptá, jaká je nejlepší vábnička na lišku. Odpověď na to neexistuje, vždycky záleží na ročním období,“ říká Petr Joo a ukazuje vábničku, která svým zvukem připomíná vřeštění zajíce. „Stačí deset sekund a pak čekám,“ vysvětluje.  Jak dlouho pískat a jak dlouho čekat? Co funguje na srnčí zvěř? Co umí univerzální vábnička stará 150 let? Víme, kdo ji vymyslel? I takové byly některé dnešní otázky, z nichž žádná nezůstala bez odpovědi, a to před zraky i sluchy očividně zaujatého publika.

Některé z doporučených triků jsou prověřeny léty, jiné si sám Petr Joo vymyslel a ověřil v praxi. A dokonce o nich natočil filmy. „Jako první na světě jsem natočil DVD o vábení daňků. Pracoval jsem na něm dva roky. Zjistil jsem, že dančí zvěř je nejukecanější, proto nevábím daňka na rochání, ale na intenzivní hlas daněly,“ prozrazuje Petr Joo jedno ze svých své tajemství. Na DVD S vábničkou na cestách se divák dozví podrobnosti o lovu daňků pomocí vábení, o historii lovu obecně a zažije i napínavé okamžiky při lovu kapitálního kousku.

Vystoupení Petra Joo bylo jedním z bodů dnešního bohatého programu. I další dny až do neděle nabízejí vystoupení neméně zajímavých řečníků, mezi nimi například režiséra Václava Chaloupka nebo hokejového brankáře Dominika Haška.

Datum: 11.5.2017 18:30:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé 2019

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště