Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava myslivosti
22.-26.4. 2023

Národní výstava myslivosti

Spousta novinek i zábavy na Národní výstavě myslivosti

 

Máme tu jaro a přípravy na první ročník Národní výstavy myslivosti jsou v plném proudu. Lesem provoněný pavilon „G1“ brněnského výstaviště přivítá své návštěvníky netradičním vnitřním uspořádáním. Ihned po vstupu do pavilonu se ocitnou na lesní cestě lemované stromy a pařezy a budou postupně míjet expozice s mysliveckými exponáty a především avízovanými novinkami vystavovatelů.

Národní výstava myslivosti bude významným místem setkání myslivců, lesníků a milovníků přírody nejen z České republiky, ale i ze Slovenska a sousedních zemí. Návštěvníky čeká široká nabídka mysliveckého vybavení a potřeb, ale také nevšední podívaná a zábava. Na co se můžeme těšit, jsme se ptali pana Dr. Ing. Jaroslava Pospíšila ze sdružení SILVAJAGD, který se na organizaci výstavy podílí.

Unikátní trofeje

Součástí výstavy budou expozice loveckých interiérů, uměleckého nábytku či vzácných uměleckých výrobků z paroží a kůží. Nebudou chybět ani unikátní trofeje. „Trofejová část bude postavena mimo jiné také na vynikajících trofejích Lesního závodu Židlochovice, myslivecké perly Moravy. Rádi bychom v Brně vystavili nejsilnější trofeje daňků, jelenů a především světové trofeje muflonů“, říká dr. Pospíšil. „V jednání je také dovoz preparátů exotické zvěře. Trofejovou část hodláme rozdělit na zvěř, řekněme, středoevropskou (tj. republikovou), evropskou a pak další preparáty zvěře z celého světa dle kontinentů. Říkáme tomu „Za zvěří kolem světa““, dodává dr. Pospíšil.

Festival dobrého jídla, pití a zábavy

Výstava by měla být kompozicí ukázek významných trofejí, nevšedních zajímavostí a kuriozit, ale také kulinářských hodů. „Bude to takový festival zábavy a dobrého nákupu, kde návštěvníci najdou vše, co potřebují, na jednom místě“, říká dr. Pospíšil. Dále dodává: „Myšleno je i na gurmánství -  dobrého jídla a pití tam bude pro všechny dost. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat různé druhy piva Královského řádu Moravských rytířů svatého Rostislava a Kolumbana .Chystáme přehlídku moravských vín, prodej a ochutnávky specialit od zvěřiny až po produkty moravských farem a v kombinaci zajímavostí, poučení a nových zážitků, by se výstava měla proměnit v pravý rodinný festival, kde si každý najde to své. “.  

Výstavy věnované významným osobnostem myslivosti

V rámci Národní výstavy myslivosti se veřejnosti představí zajímavé výstavy věnované osobnostem mysliveckého světa. „Samostatnou kapitolou bude výstava věnovaná životu a dílu profesora Josefa Hromase, kterému je Národní výstava myslivosti dedikována. Připravuje se i výstava věnovaná žijícímu osmdesátníku, panu Ivanovi Višňákovi, se kterým byl pan profesor Hromas celoživotní kamarád. A třetí kamarád tam bude bohužel posmrtně, bude tomu 15 let, co zemřel Ing. Josef Vágner, CSc., kterého zná široká veřejnost a nejenom lesníci a myslivci, kterému bude ve spolupráci s jeho muzeem, nadací a rodinou věnována další reprezentativní výstava “, říká dr. Pospíšil. „Mimo jiné jednáme i s majitelem unikátní honitby Obelisk a rádi bychom toto originální, moderní a jedinečné dílo představili široké veřejnosti. Z kompozice unikátních výstav a přehlídek bude vybráno opravdu to nejlepší z nejlepšího, co je k dispozici, a to od dob dávných až po současnost“.

Venkov na brněnském výstavišti

Národní výstava myslivosti probíhá současně s Národní výstavou hospodářských zvířat a zemědělské techniky, na které bude představeno na 800 zvířat. O víkendu se přidá i chovatelská výstava PROPET s Mezinárodní výstavou psů Intercanis a Mezinárodní výstavou koček Interfelis. Na brněnském výstavišti tak od 25. do 28. června zažijete tu pravou venkovskou atmosféru. Více informací naleznete na www.vystavamyslivosti.cz.

Datum: 25.3.2015 14:01:00

Souběžně také

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé 2019

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště