Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava myslivosti
22.-26.4. 2023

Národní výstava myslivosti

Rytec Karel Borecký bude denně předvádět zdobení zbraní

 

Na Národní výstavě myslivosti 2019 bude každý den předvádět rytec Karel Borecký práci na výzdobě loveckých zbraní a nožů.

Karel Borecký je jedním z našich předních rytců kovů a do povědomí odborné i laické veřejnosti se dostal především výrobou/rytím loveckých nožů a tesáků. Neméně známe jsou však i jeho rytiny loveckých zbraní a dále také jím zdobené pistole ČZ 75 a ČZ 85.

Narodil se 18.5. 1952 v Brně, po absolvování povinné školní docházky se v letech 1967 až 1969 vyučil rytcem kovů v kovodružstvu ZNAK BRNO a poté následovalo studium na SUPŠ Turnov zaměřené na zpracování drahých kovů a kamenů, obor plošné a plastické rytí kovů. Po škole pracoval až do roku 1979 jako interiérový architekt pro Ministerstvo obrany a následně do roku 1981 jako propagační výtvarník pro okresní Kulturní středisko Brno.

Od roku 1981 až do roku 1990 byl zaměstnán jako rytec zbraní u Zbrojovky Brno, pro kterou vyzdobil řadu krásných zbraní, které byly mnohdy určeny pro významné lidi z nejrůznějších koutů světa, mezi nejvýznamnějšími to byl například turecký premiér, ekvádorský prezident, či prezident Afghánistánu.

Po roce 1990 už pracoval jako OSVČ především pro Zbrojovku Uherský Brod. V této době se pan Borecký začal věnovat i výrobě nožů, převážně loveckých, zdobených rytinami. V této době upravil kulovou kozlici CZ Brno 589 Stopper v ráži 458 win. magnum, jejímž patronem byl pan Dr. Dipl. Ing. Josef Wágner. Zbraň byla nejen bohatě opatřena rytím, ale také dostala jinou pažbu i předpažbí vyrobené z ořechu, rovněž zdobené rytinami a  krásnou kresbou, a také bočnice, rovněž ryté.

Datum: 22.3.2019 8:23:00

Souběžně také

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé 2019

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště