Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava myslivosti
-> 2023

Národní výstava myslivosti

Rozeznáte zvuk medvěda od jeleního nebo siluetu poštolky? Projděte testem připraveným mladými myslivci z MENDELU

 

Světla, slechy nebo běhy. Termíny, se kterými se setkáváte v křížovkách nebo ve filmech s Tomášem Holým. Chytré aplikace a lesní příručky nechte doma a otestujete, co všechno musí pravý myslivec znát a ovládat. Zábavný kvíz představí myslivci v pavilonu G1 při příležitosti Národní výstavy myslivosti. Odměnou bude speciální certifikát.

Tým z Lesnické a dřevařské fakulty brněnské Mendelovy univerzity posoudí myslivecké dovednosti. „Mezi lidmi se určitě rozšířily klasicky používané termíny z myslivosti jako světla nebo běhy. Neví už ale, kdo má vesla, k čemu slouží lízák nebo co jsou to bezoáry,“ přibližuje první disciplínu lektor Jakub Drimaj z Ústav ochrany lesů a myslivosti na MENDELU.

K mysliveckému řemeslu neodmyslitelně patří také puška a péro za klobouk. Návštěvníci se však dozvědí, že s nimi nemohou po lese běhat jen tak. „Všechno má své místo. Proto i péro na klobouku se musí dát na správnou stranu,“ doplňuje Drimaj. A protože jsou myslivci specialisté na termíny, při programu rozeberou také názvy všech části zbraně.

Mezi další disciplíny se zařadí rozpoznávání divoké zvěře, odhad na správného dravce v letu nebo zkouška lesních a zvířecích zvuků.

Program si organizátoři připravili zhruba na hodinu a zapojit se můžou jednotlivci - děti i dospělí. Pokud v mysliveckém zábavném testování obstojí, získají certifikát vystavený Fakultou lesnickou a dřevařskou Mendelovy univerzity v Brně.

 

Zkoušky mysliveckých znalostí a dovedností

Pódium v pavilonu G1

  • neděle 12. 5. 14:00 – 15:30
  • pondělí 13. 5. 14:00 – 15:30
  • úterý 14. 5. 15:00 – 16:30
  • středa 15. 5. 14:30 – 16:00

 

Datum: 30.4.2019 14:32:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé 2019

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště