Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Řekli o výstavách

 

Marian Jurečka, ministr zemědělství:
Jsem velice rád, že zde tato výstava je a že se rozvíjí, protože zemědělství nejsou jen stroje a rostlinná výroba, ale také hospodářská zvířata. Živočišná výroba má u nás tradici a dnes je tady k vidění skutečně to nejlepší, co v oblasti chovatelství a plemenitby můžeme jako Česká republika prezentovat. Také potravináři a myslivci zde atraktivní formou ukazují své obory, takže na mě tyto výstavy udělaly velmi dobrý dojem.

Ladislav Škařupa, předseda představenstva společnosti Genoservis CBS:
Národní výstava splnila očekávání, přijelo sem hodně návštěvníků a prostory brněnského výstaviště umožňují prezentovat chovatelství opravdu na vysoké úrovni. Vystavovatelé i chovatelé byli s účastí spokojeni a získali zde pozitivní náhled na možnosti svého uplatnění na trhu. Zároveň to byla výborná příležitost, jak přesvědčit o vysoké kvalitě domácí živočišné produkce širokou veřejnost.

Milan Douša, člen prezídia Společnosti mladých agrárníků ČR:
Pro nás tato výstava funguje velmi dobře, jen za první den jsme zde získali tři nové členy. Na našem stánku je už od začátku velký obrat a ještě více lidí čekáme o víkendu, takže jsme spokojeni. Účast jak odborníků, tak nezemědělské veřejnosti je tady v porovnání s jinými výstavami opravdu vysoká. A my se nemůžeme spoléhat jen na děti z venkova, musíme se snažit získat pro práci v zemědělství i děti z měst, které by práce se zvířaty bavila. Tady je můžeme podchytit.

Miklos Zsolt Kis, viceprezident Maďarské agrární komory:
Děkuji Agrární komoře ČR za organizaci setkání agrárních komor zemí Visegrádské čtyřky, které bylo velmi užitečné, navíc ve spojitosti s takovouto významnou výstavou. Všichni víme, že země V4 produkují velmi kvalitní zemědělské a potravinářské výrobky, ale stále se musíme potýkat s problémy, které pocházejí z mnoha tržních anomálií.

Klára Liptáková, 1. náměstkyně primátora města Brna:
Výstavy se mi líbily a vnímám je jako obohacení. Výstava hospodářských zvířat je poučná zvláště pro školy a domnívám se, že by bylo smysluplné zavést účast dětí do osnov. Pokud to bude možné, pokusím se domluvit s řediteli škol, aby sem děti brali a představili jim živá hospodářská zvířata.

Stanislav Kocian, ředitel společnosti Lusien Trans (Slovensko):
Je to tady nádherné a na rovinu říkám, že jsem takovou výstavu na Slovensku ani v Čechách ještě nezažil. Je velmi pěkná i na pohled, les a zvířata. Jsme tady s lukostřelbou a přišlo k nám strašně moc dětí a vůbec návštěvníků, takže jsme absolutně spokojeni. Něco jsme i prodali, ale pro nás je důležitější prezentovat se, navázat kontakty, a to se podařilo.

Jaroslav Pospíšil, sdružení SILVAJAGD, odborný garant výstavy:
První ročník Národní výstavy myslivosti vidím jako úspěšný a domnívám se, že se Brno prosadí jako místo jejího konání. Bude v tom třeba kooperovat s městem, krajem a ministerstvem zemědělství, protože jen z vlastních zdrojů takové výstavy asi financovat nejde. Ale místem, organizací, návštěvností i kvalitou toho, co je předváděno, nemám o budoucnosti této výstavy žádné pochybnosti. Podle vystavovatelů, se kterými jsem hovořil, je Brno z pohledu prodeje minimálně na úrovni Lysé nad Labem, a co se týče obsahu výstavy a kvality doprovodného programu, je to tady nesrovnatelně lepší. Za sebe mohu říci, že jsem s prvním ročníkem spokojen.

Martin Pýcha, předseda Zemědělského svazu ČR:
Jménem Zemědělského svazu chci poděkovat všem, kdo se zasloužili o konání této výstavy. České zemědělství za posledních dvacet let prošlo obrovskou změnou. Obrovskou změnou bohužel prošla také živočišná výroba, mnoho zemědělců přestalo chovat zvířata, ale dobrou stránkou této věci je, že chovatelé, kteří zůstali, dosáhli například v dojivosti celoevropsky špičkových výsledků. Dnes zahajovaná výstava je příležitostí chlubit se, protože v živočišné výrobě opravdu máme čím.

Petr Joo, majitel společnosti To Joo:
Národní výstava myslivosti je důležitá a budu ji podporovat, protože myslím, že tyto výstavy do Brna patří, mají tady tradici, reprezentační prostory i odbornou úroveň. Návštěvnost byla na první ročník dobrá a lidé i kupovali, hlavně sobota pro mě byla prodejně úspěšná. Určitě je dobře, že se tato výstava konala.

Ivan Vodochodský, kuchař a herec:
Národní výstava myslivosti se mi líbí, všechno jsem si tady prošel a spoustu zajímavých věcí ochutnal. Je to jedna z věcí, které nás vracejí k přírodě a učí přírodu respektovat. Za každý takový počin jsem rád. I o moji kuchařskou show je tady zájem a přišlo sem vnímavé publikum, které dává všetečné dotazy, což vždycky potěší.

Petr Scherhaufer, obchodní ředitel společnosti CIME:
V Brně vystavujeme pravidelně jak na veletrhu TECHAGRO, tak na Národní výstavě. Rozšířili jsme nabídku manipulační techniky, která je určena i do živočišné výroby, a také termínově nám tato výstava vyhovuje. Účast tady se pro nás určitě ukázala jako správná, protože sem přijíždí odborná veřejnost a na stánku jednáme o našich strojích. I z profesního hlediska pro nás letos byla nejsilnější sobota, kdy přijeli soukromí zemědělci i lidé z velkých družstev, kteří návštěvu pojali jako rodinný výlet. Získali jsme tu řadu obchodních kontaktů, navíc jsme dostali i Cenu Zemědělského týdeníku za nový manipulátor, takže jsme velmi spokojeni.

Martin Ander, náměstek primátora města Brna:
Brno není jen městem veletrhů, ale zároveň bránou do zemědělského a vinařského regionu jižní Moravy. Navíc je také největším vlastníkem obecních lesních pozemků v České republice, což se málo ví. Obyvatelé Brna mají skutečně mnoho důvodů být hrdí na to, v jakém regionu žijí, a vážit si práce zemědělců a krásné kulturní krajiny, která je obklopuje. Jsem velice rád, že se v Brně konají takovéto špičkové odborné akce, a věřím, že budete s výstavou spokojeni.

Tomáš Snížek, ředitel společnosti ARMS-CZ:
Příjemně mě překvapilo množství návštěvníků Národní myslivecké výstavy, byli tu naši potenciální klienti, takže jsem rád, že jsme se zúčastnili. Velmi se mi líbí způsob prezentace, že tu nejsou jen standardní stánky, ale v pavilonu voní dřevo a les. Myslím, že toto prostředí návštěvníci vnímají pozitivně.

Jan Mareček, hlavní organizátor doprovodného programu BIOMASA, Mendelova univerzita v Brně
Doprovodný program, spočívající v sérii odborných přednášek na téma biomasa, se stal tradiční součástí Národní výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky v lichých letech a veletrhů TECHAGRO a BIOMASA v letech sudých. Vzhledem k aktuálnosti témat očekávám tradičně velký zájem odborné veřejnosti. Je řada lidí, kteří si již zvykli chodit právě na tyto veletrhy s tím, že zde navštíví náš doprovodný program.

Martin Pýcha, předseda Zemědělského svazu ČR
České zemědělství prošlo za posledních dvacet let velkou proměnou, a to včetně živočišné výroby. Mnoho chovatelů se začalo orientovat jen na rostlinnou výrobu. Avšak ti, co zůstali u chovu zvířat, dosahují špičkových celoevropských, dokonce i celosvětových parametrů. Bylo by škoda, abychom se tím na národní výstavě nepochlubili. Děkuji organizátorům a přeji vystavovatelům, aby se jim podařilo ukázat to nejlepší, co mají.

Kamil Malát, ředitel Českého svazu chovatelů masného skotu
Výstava má velké renomé jak mezi zahraničními hosty, tak mezi domácími vystavovateli. Naši chovatelé ji berou jako nejdůležitější přehlídku za celý kalendářní rok. Proto i počty tomu odpovídají. Výstava je perfektní a doufám, že si ji tady užijeme i letos. Nemám důvod nevěřit, že nebude minimálně stejně tak kvalitní jako byla před dvěma lety.

Martin Hošek, 2. místopředseda Svazu chovatelů ovcí a koz ČR
Výstava dnes končí a myslím, že byla poměrně úspěšná. Vyhodnotili jsme kvalitu jednotlivých kolekcí nejlepších beranů, kozlů, ovcí a koz a ocenili jsme chovatele. Účast návštěvníků hodnotíme jako velice dobrou, takže doufáme, že i dopad na veřejnost z hlediska informovanosti, jaká plemena se chovají v České republice, bude velmi pozitivní. Velmi kladně byl veřejností přijímán i doplňkový sortiment, kdy návštěvníci ocenili výrobky z ručně zpracované vlny i další produkty s naší tematikou.

Jan Stibal, předseda Svazu chovatelů prasat, z.s.
Na Národní výstavě hospodářských zvířat jsme se snažili ukázat především laické veřejnosti, jak vzniká vepřové maso, které se ve finále dostává ke spotřebiteli. Věřím, že se nám to podařilo, i v rámci přehlídek, které byly sledované.  Návštěvníci tak získali představu, co jsme schopni nabídnout a čím se česká produkce liší od zahraničí, propagovali jsme i označování masa, které je povinné od 1. dubna, a tím i vzdělávali spotřebitele, aby si uměl v supermarketu vybrat to, co opravdu chce.

Jeho královská výsost Alexander IV. Skotský:
Výstava byla nad očekávání krásným spojením hospodářských zvířat a myslivosti, připadal jsem si jako na skotském venkově. Zvláště důvěrně jsem zhlédl expozice Národní myslivecké výstavy a bylo mi ctí zúčastnit se pasování na rytíře významné osobnosti moravské myslivosti. Nadchla mě atmosféra sdělnosti a přátelství, která v myslivecké části výstavy panovala.

Pavla Šťastná, Svaz chovatelů prasat, z.s.
Na výstavě se snažíme propagovat konzumaci českého vepřového masa. Jeho spotřeba je u nás poměrně vysoká, představuje téměř 50 procent veškerého masa, nicméně ne vše je českého původu. V současné době tvoří dovoz vepřového téměř polovinu. V expozici prasat představujeme dvě desítky zvířat několika plemen.

Ladislav Ondrášek, odborný pracovník Svazu chovatelů holštýnského skotu
Na výstavě jsme prezentovali na šedesát zvířat, což je velmi pěkné zastoupení. Měli jsme zde národní šampionát a mám radost, že atmosféra mezi chovateli byla po celé čtyři dny pohodová a našli jsme i čas nejen se prezentovat, ale i posedět si spolu a popovídat si. Za velmi dobrou bych označil spolupráci se studenty středních zemědělských škol, kteří nám pomáhali starat se o krávy. Myslím, že vše proběhlo bez problémů, takže už jen zbývá dopravit zvířata v pořádku domů.

Pavel Král, šlechtitel, Svaz chovatelů českého strakatého skotu
Český strakatý skot má na brněnské výstavě standardní soutěžní přehlídku špičkových plemenic, které jsou zde vystaveny v jednotlivých kategoriích. K vidění jsou prvotelky, krávy na druhé až šesté laktaci. Jedná se o ukázku plemene, prezentuje se tady deset špičkových krav od čtyř chovatelů, kteří dovezli své dojnice v podstatě z celé České republiky.

Petr Zaoral, člen Svazu chovatelů normandského skotu
Výstavy se účastníme poprvé se sedmi kusy dobytka a jsme rádi, že jsme české veřejnosti mohli představit normandský skot. Přestože patří k málo početným plemenům, kdy v České republice je zhruba sto kusů čistokrevného Normanda a dalších 1500 kříženců, zaznamenali jsme na výstavě dost velký zájem veřejnosti. Těší nás, že postupně toto plemeno nachází místo v českých chovech.

Dušan Drápal, generální ředitel, MIKROP ČEBÍN a.s.
MIKROP ČEBÍN je největší českou firmou zabývající se výrobou minerálních doplňkových krmiv. Proto považujeme tuto Národní výstavu za dobrou prezentaci živočišné výroby i chovatelství v České republice. Máme jednu z největších expozic navazujících firem a jsme rádi, když vidíme zájem chovatelské veřejnosti, mladých lidí a mladých rodin. Tuto akci podporujeme a hodnotíme velmi kladně.

Libor Klukan, ředitel zastoupení pro ČR a SR, DüKa
Váhali jsme, zda se letošní výstavy účastnit, ale jsem velmi spokojen s výsledky jednání, která jsme vedli u nás na stánku hlavně ve čtvrtek a v pátek, kdy na výstavu přicházejí odborníci. Úroveň jednání předčila má očekávání. Na výstavě jsme také získali cenné informace, například od zástupců ministerstva zemědělství nebo Státní veterinární správy.

Jaromír Vích, majitel, Agro Care
Naše firma nabízí technologické prvky, které se týkají ventilace stájí. Z odborného pohledu jsme byli spokojeni hlavně první dva dny, kdy se tady pohybovali farmáři. Je to přesně ta cílová skupina, kterou bychom si tady představovali.

Tomáš Linka, obchodní zástupce, PAMA a.s.
Na výstavě prezentujeme střešní krytiny určené výhradně pro zemědělské stavby. Co se týče organizace výstavy, jsme spokojení, stejně tak jako s návštěvností. Z obchodního hlediska jsou pro nás důležité první dva dny, podařilo se nám tady získat spoustu užitečných kontaktů, se kterými budeme do budoucna pracovat.

Jana Stěničková, organizátorka mezinárodní výstavy ITERFELIS a posuzovatelka
Na mezinárodní výstavu INTERFELIS bylo přihlášeno více než 250 koček ze sedmi zemí. Ze zahraničí přijelo také sedm posuzovatelů. Jsme tady v pavilonu A spokojení, jsou zde velké prostory a přišlo obrovské množství lidí. 

Jana Fialová, Veterina u ZOO, soutěžící INTERCANIS
Byli jsme tu na výstavě s fenkou Amerického bezsrstého teriéra v otevřené třídě. INTERCANIS je velice pěkná výstava. Tím, že je tu spousta druhů zvířat, si mnoho lidí užije zábavy a radosti.

Datum: 29.6.2015 14:55:00

Souběžně také

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště