Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Pasování na rytíře přímo v pavilonu!

 

Premiérová Národní výstava myslivosti se stala dějištěm výjimečné podívané: na pódiu v pavilonu G1 se odehrál tradiční ceremoniál pasování na rytíře. Čestným rytířem Královského řádu moravských rytířů svatého Rostislava a Kolumbana se stal osmdesátiletý nestor moravské myslivosti Ivan Višňák. 

Průvod rytířů v řádových pláštích, vlastní rituál pasování, tóny skotských dud a především přítomnost Velmistra Královského řádu Moravských rytířů svatého Rostislava a Kolumbana Jeho královské výsosti Alexandera IV. Skotského – to vše dodalo ceremoniálu punc mimořádné události, kterou si málokterý účastník výstavy nechal ujít. Okolí pódia včetně galerie v okamžiku pasování doslova praskalo ve švech. Jeho královská Výsost, Michael Jakub Alexander Stewart, který je mj. hlavou dynastie Stewartů, titulárním princem Francie a Skotska a předsedou Evropské rady princů, potěšil publikum několika českými slovy. Pasovaný Ivan Višňák poté přímo na pódiu složil slavnostní slib, ve kterém se zavázal k životu v duchu tradičních rytířských ctností.

Královský řád Moravských rytířů svatého Rostislava a Kolumbana byl založen v roce 1995 jako nejmladší rytířský řád v zemi. Jde o společenství mužů a žen vyznávajících zásady křesťanské morálky, kteří svým dosavadním životem, činností a postoji přesvědčili a slibem potvrdili, že budou upevňovat, rozvíjet a chránit tradice moravského národa. Ivan Višňák je uznávaným myslivcem a držitelem několika prestižních mezinárodních cen, proslavil se zejména chovem muflonů v židlochovické oboře. Čestným rytířem byl pasován za celoživotní záslužnou práci pro rozvoj moravské myslivosti.

Datum: 26.6.2015 14:57:00

Souběžně také

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště