Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava myslivosti
-> 2023

Národní výstava myslivosti

NIMROD představuje lovecké zbraně i kvalitní optiku

 

Kdo se na letošní Národní výstavě myslivosti zajímá o zbraně a optické přístroje pro lovce, určitě zamíří na stánek chomutovské firmy NIMROD. Ta letos slaví dvacet let působení na českém trhu a prezentuje se během roku na několika specializovaných výstavách, Brno nevyjímaje. „Dnešek mě příjemně překvapil počtem návštěvníků. Uvidíme, jak to bude vypadat dál,“ říká po prvním dnu výstavy majitel firmy s loveckými potřebami Ivo Štorek.


Firma se původně zaměřila na vysoce kvalitní zbraně a optické přístroje pro lovce, později začala prodávat i lovecké oblečení a příslušenství. V portfoliu zbraní najdeme například značky Blaser, Merkel, Sauer, Beretta, Benelli, Sako, Tika nebo Česká Zbrojovka. „Když jsem začínal s podnikáním, nechtěl jsem prodávat levné věci. Zaměřil jsem se na výrobky nejvyšší a vyšší střední třídy. S levnými věcmi si totiž zaděláte na několik problémů, jako jsou například reklamace, a těm jsme se chtěli vyhnout. Na výrobu levného dalekohledu těžko použijete kvalitní materiály či sklo, a kvalita výrazně ovlivňuje cenu. Proto v optice máme takové značky jako Smidt & Bender, Zeis, Swarovski a další,“ říká Ivo Štorek.

„Každý rok si říkáme, že v našem oboru jsou inovace, zejména u optiky, na hranici svých možností a už nemohou jít dál. A každý rok se setkáváme s novinkami, a to někdy dost zásadními. Optika jde mílovými kroky dopředu a optické přístroje jsou neustále zdokonalovány. I tradiční výrobci zbraní přicházejí s novinkami, například firma Merkel nyní nabízí nové kulovnice. Tady v Brně máme od této firmy tradiční sortiment; její zbraně jsou krásné od pohledu, mají skvělou užitnou hodnotu a jsou samozřejmě funkční,“ říká majitel společnosti, která obchoduje s celosvětovými a především evropskými zbrojařskými a optickými firmami, ale ve svém portfoliu má i tak specializované věci, jako jsou dalekohledy pro námořníky od společnosti Steiner.

Podle Ivo Štorka se za dvacet let existence firmy proměnil český trh i zákazník. Byly doby, kdy se exkluzivní zbraně prodávaly pomalu jako housky na krámě. Teď jsou klienti mnohem náročnější a více zvažují investice. „Standardní lovecké zbraně se pohybují v cenách od deseti, patnácti tisíc. Horní hranice je svým způsobem neomezená. Existuje spousta klientů, kteří si mohou dovolit různě drahé zbraně. Někdo je fajnšmekr a chce si koupit dobrou zbraň od kvalitního výrobce, jako je například Blaser, Merkel a další, anebo chce něco skutečně originálního, kdy je zbraň individuálně upravená přímo pro klienta. Ale to už jsou skutečně požadavky, se kterými je nutné zajet s klientem přímo do fabriky, kde přednese svoji představu, vybere si rytinu nebo v pažbárně dřevo podle svého vkusu. Takové zbraně jsou hodně drahé, mohou se pohybovat v řádu jednoho až dvou milionů. To už je opravdu vyšší standard,“ dodává Ivo Štorek.

Datum: 12.5.2017 14:10:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé 2019

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště