Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava myslivosti
22.-26.4. 2023

Národní výstava myslivosti

Národní výstava myslivosti nabídne myslivecké vybavení a doprovodný program, který pobaví i poučí

 

Druhý ročník Národní výstavy myslivosti přivítá na brněnském výstavišti od 11. do 14. 5. 2017 nejen myslivce a lesníky, ale i všechny milovníky přírody. Pavilon G se na čtyři dny přemění na místo provoněné lesem a nabídne bohatou přehlídku mysliveckých a loveckých potřeb. Těšit se můžete na doprovodný program, který osloví jak odborníky, tak širokou veřejnost nejen z České republiky, ale i ze Slovenska.

Nabídka mysliveckého vybavení

Národní výstava myslivosti poskytuje jedinečnou možnost pořídit si veškerou mysliveckou výbavu. Na jednom místě tak naleznete vše, co pro myslivost potřebujete. Dočkáte se široké nabídky mysliveckého, lesního a loveckého sortimentu jak pro muže, tak ženy a děti. Naleznete zde myslivecké oděvy a uniformy, klobouky, batohy, oblečení do přírody i obuv vhodnou do lesního terénu. Doplňky můžete nakoupit také pro vaše psí společníky - naleznete zde obojky, vodítka a další. Chybět nebudou ani zbraně a lovecké příslušenství.

Stálé expozice doprovodného programu nabídnou zábavu i poučení

Po celou dobu konání výstavy na vás čeká mnoho myslivecké zábavy. Vyzkoušet si můžete lukostřelbu či laserovou střelnici a skvělou podívanou jistě nabídne dřevorubecká show STIHL® TIMBERSPORTS®. Připravena bude také myslivecká restaurace, která podpoří skvělou atmosféru celé výstavy.

Součástí Národní výstavy myslivosti je i atraktivní výstava trofejí. Díky spolupráci se Safari Club International budete moci nahlédnout až do dalekého Grónska, neboť na jejich expozici budou vystaveny preparáty zástupců grónské fauny (např. pižmoň nebo polární sob).

Na jedné z expozic se dále seznámíte se šlechtickým rodem Czerninů, který je s myslivostí neodmyslitelně spojen. K dispozici budou historické mapy a další dobové předměty.

Uskuteční se přednášky, vystoupení a gastronomické soutěže

V rámci doprovodného programu se můžete těšit na řadu vystoupení a přednášek. Na pódiu vystoupí trubači a sokolníci, předvedou se lovečtí psi a zajímavé budou i ukázky vábení. Ve čtvrtek budete mít možnost nahlédnout také do historie a současnosti bílých jelenů.

Konat se budou gastronomické soutěže žáků středních škol Jihomoravského kraje – ve čtvrtek se zaměřením na úpravu masa, v pátek na cukrářské výrobky a v neděli na vaření s medem.

V průběhu výstavy dojde i k prezentaci vysokých a středních odborných škol. Představí se třeba Mendelova univerzita v Brně a Česká zemědělská univerzita v Praze.

Dorazí známé myslivecké osobnosti

Na Národní výstavu myslivosti přijede řada osobností ze světa myslivosti. Setkat se můžete např. s Václavem Chaloupkem, se kterým nahlédnete do zákulisí jeho spolupráce s Českou televizí. V pátek navíc představí svou novou knihu Doteky přírody. Své publikace s mysliveckou tematikou představí také Tomáš Krivjanský. Lásku k lesu a přírodě sdílí i mnoho celebrit – jednou z nich je Dominik Hašek, který se na výstavu přijede podívat v sobotu.

Veletrhy se zaměřením na živočišnou výrobu a veletrh NATUR EXPO BRNO

Spolu s Národní výstavou myslivosti proběhnou Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH, Národní výstava hospodářských zvířat a Veletrh udržitelného života v krajině NATUR EXPO BRNO, který se letos zaměří na lepší hospodaření s vodou. Od 12.–13. 5. 2017 se k akcím přidá Středoevropský veterinární kongres, jehož hlavním tématem budou „Společné choroby lidí a zvířat – fakta a mýty“. Další doprovodnou výstavou je Mezinárodní včelařská výstava v pavilonu F, kterou doplní i přehlídka medovin. K zakoupení bude řada včelařských produktů, zejména kvalitní výrobky z medu a medoviny.

Výhodné vstupné při on-line nákupu nebo pro členy organizovaných skupin

Výstaviště bude otevřeno od 9 do 18 hodin, v neděli do 16 hodin. Vstupné na místě stojí 180 nebo 130 korun, při on-line nákupu je možné získat výhodnou cenu 110 korun za vstupenku. Členové organizovaných skupin nad 15 členů platí za vstup 60 korun.

Datum: 18.4.2017 9:39:00

Souběžně také

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé 2019

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště