Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava myslivosti
2023

Národní výstava myslivosti

Minox a Leica: optika od renomovaných značek

 

Na Národní výstavě myslivosti se v těchto dnech představují dvě značky, které jsou synonymem německé tradice a kvality v oblasti optických přístrojů. Dalekohledy, ale i další výrobky značky Minox a Leica přivezla do Brna slovenská firma Rapier, která tyto značky zastupuje na českém a slovenském trhu.


„Mezi mé oblíbence patří neobyčejný binokulární dalekohled Leica Noctivid 10x42, který má patentované uložení hranolu a vytváří dosud nevídaný trojrozměrný obraz. Je to podle mého názoru jeden z nejlepších binokulárních dalekohledů současnosti,“ říká Roman Konstanz, obchodní zástupce pro Českou republiku. „Mezi nosný program dalekohledů Leica patří optické přístroje s laserovým dálkoměrem a s balistickým programem, kterým dokážou na změřenou vzdálenost zvolit optimální balistiku pro danou zbraň. Pak tu máme novinky z řad puškových zaměřovačů Fortis 6 nebo Leica kolimátor Tempus,“ ukazuje Roman Konstanz jednotlivé exponáty v pavilonu G1.

Množství návštěvníků na stánku za první tři dny si manažer pochvaluje. „Zájemců je dostatek a pořád je s kým komunikovat, za celý den si ani nesednu,“ usmívá se Roman Konstanz. „Neděle byla opravdu silným dnem a také úterní návštěvnost je po celý den na dobré úrovni, takže jsme s prezentací našich produktů spokojeni,“ dodává s tím, že Leica a Minox jsou v Německu v podstatě národní produkty, podobně jako Meopta v Česku.

Firma Leica, stejně jako Minox, sídlí ve Wetzlaru, proslulém městě optiků, kde kromě jiných působí výrobci optických přístrojů dalších renomovaných značek Zeiss nebo Schmidt & Bender.  Historie firmy Leica spadá do roku 1907, kdy byl vyroben první dalekohled, v roce 1913 pak první fotoaparát. V dějinách firmy Minox je důležitý rok 1936, kdy návrhář Walter Zapp přišel s fotoaparátem Ur-MINOX menším než doutník, lehčím než zapalovač a s dokonalými čočkami. Tento přístroj pomohl ke zrodu světoznámých špionážních fotoaparátů. Dnes je ale Minox stejně slavný pro svůj výjimečný inovativní drive v oblasti dalekohledů a sportovních monokulárů. Díky této schopnosti Minox vyvinul jeden z nejmodernějších kompaktních a výkonných dalekohledů. „Minox i Leica patří mezi renomované německé firmy s dlouholetou tradicí a doufejme, že to dlouho vydrží,“ přeje si na stánku v Brně Roman Konstanz.

Datum: 14.5.2019 17:30:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé 2019

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště