Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava myslivosti
2023

Národní výstava myslivosti

Ministr Jurečka odjížděl spokojen

 

Ministr zemědělství Marian Jurečka strávil na brněnském výstavišti téměř celý čtvrteční den, zahájil obě Národní výstavy a pohovořil s řadou vystavovatelů jak hospodářských zvířat a zemědělské techniky, tak mysliveckých potřeb a regionálních potravin. Na závěr návštěvy jsme mu položili dvě otázky.


S jakými dojmy z brněnského výstaviště odjíždíte?
Určitě si odvážím pozitivní dojmy. Nejen chovatelé tady dokázali prezentovat krásná zvířata a ty nejlepší výsledky své práce z oblasti plemenitby a kvalitní genetiky v rámci živočišné výroby. Také potravináři a myslivci zde atraktivní formou ukazují své obory, takže na mě tyto výstavy udělaly velmi dobrý dojem.

Novinkou letošního ročníku je Národní výstava myslivosti. Máte k oboru myslivosti osobní vztah?
Nejsem aktivní myslivec, ale studoval jsem myslivost na střední škole a mohu dělat mysliveckého hospodáře. Dokonce jsem měl i zbrojní pas, takže jsem mohl být i aktivním myslivcem, ale člověk ve volném čase nemůže stihnout všechno. Přesto mám jako člověk žijící celý život na venkově  k myslivosti poměrně blízký vztah. Máme u nás aktivní myslivecké sdružení, takže význam oboru myslivosti určitě dobře vnímám. A také proto vítám tuto novou Národní výstavu myslivosti.

Datum: 25.6.2015 17:45:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé 2019

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště