Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava myslivosti
22.-26.4. 2023

Národní výstava myslivosti

Měsíc před konáním výstavy zbývá v pavilonu G1 posledních pár míst

 

Svátek milovníků myslivosti, poctivé celoroční práce v lese, vzácných trofejí i chutně zpracované pravé zvěřiny se blíží. Pavilon G1, v němž se Národní výstava myslivosti bude 25. – 28. června 2015 konat, už v tuto chvíli téměř praská ve švech. Pro vystavovatele zbývá posledních pár volných míst.

Stánky a expozice představí vše pro myslivce a lesníky
První ročník konání výstavy pojme myslivost celistvě: její historii, nové trendy i zajímavosti. Myslivcům i široké veřejnosti se na ploše přes tisíc metrů čtverečních představí firmy vyrábějící nebo dodávající potřeby pro chov zvěře, lovecké zbraně a optiku, oblečení pro myslivce a řadu dalších produktů. Na své si přijdou také zájemci o kynologii nebo řezbářství, sběratelé a preparátoři.

Zábava pro celou rodinu: lukostřelba, trofeje, sokolnická vystoupení
Pro dospělé a děti je připraven také bohatý doprovodný program. Výstavám zbraní, loveckých nožů a trofejí budou dominovat cenné úlovky moravských, evropských i exotických zvířat. Vystavovatelé přivezou také světové trofeje muflonů a nejsilnějších trofejí daňků a jelenů z populárního Lesního závodu Židlochovice. Fascinující podívanou bude i pohled na čtyři metry vysokou žirafu, krokodýla či lví rodinu. Netradiční zážitek přinese vystoupení trubačů, vábičů, sokolníků a loveckých psů. Návštěvnici navíc dostanou možnost vyzkoušet si své dovednosti na moderní laserové střelnici, i zda by byli schopni trefit cíl postaru, pomocí luku a šípů. Lehce adrenalinovou podívanou budou ukázky terénních aut a čtyřkolek.

Kulinářské hody a vyhlášení Regionální potraviny
Oddech naopak slibují klasické i méně tradiční lahůdky z myslivecké restaurace, kuchařská show, přehlídka moravských vín a farem. Symbolickým vyvrcholením bude slavnostní vyhlášení soutěží Regionální potravina, ZLATÁ Chuť jižní Moravy 2015 a Chuť jižní Moravy 2015 ve čtvrtek 25. června ve 12:00. U vybraných vystavovatelů bude navíc možnost ochutnat (nejen) vítězné potraviny z Jihomoravského kraje: pečivo, masné výrobky, cukrovinky, alkohol a další výrobky. K navození pravé jihomoravské venkovské atmosféry přispěje v pavilonu vonícím lesem také cimbálová muzika Jožky Šmukaře.

Hospodářská zvířata zaplní dva pavilony
Národní výstava myslivosti bude probíhat současně s Národní výstavou hospodářských zvířat a zemědělské techniky, která je největší přehlídkou živočišné produkce v České republice. Bude zde předvedeno na 800 kusů hospodářských zvířat, technologie pro chov a chovatele, veterinární přípravky, krmiva a zemědělské stroje bude prezentovat na 200 českých a zahraničních vystavovatelů. Připravena je také rozšířená prezentace koní či expozice národních plemen hospodářských zvířat. Na slavnostním galavečeru bude vyhlášena anketa o Nejkrásnějšího koně České republiky.

Mezinárodní soutěže psů a koček či soutěž v králičím parkuru
Trojlístek akcí doplňuje chovatelská výstava PROPET, v rámci které se představí i Mezinárodní výstava psů Intercanis. Té se účastní více než 3000 psů všech plemen. Nebude chybět ani Mezinárodní výstava koček Interfelis či soutěže domácích králíků v parkurových závodech s názvem králičí hop.

Termín 25. až 28. června si určitě poznačte do kalendáře a vydejte se za nevšední podívanou na brněnské výstaviště!

Datum: 19.5.2015 8:43:00

Souběžně také

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé 2019

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště