Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Ohlasy: JUDr. Josef Bartončík

 

Návštěvě Národní myslivecké výstavy  jsem věnoval   dva půl dny a věru jsem nelitoval. Je s podivem, jak široký záběr dané tématiky se organizátorům podařilo umístit na plochu jediného pavilonu. Srovnával jsem s jinou skvělou akcí na brněnském výstavišti  - veletrhem Silva Regina. Výstava  i veletrh  míří do příbuzných oblastí,  výstava ovšem dostála svému názvu a byla  ve srovnání s veletrhem  „myslivečtější“.

Velmi mne – a věřím, že i ostatní návštěvníky – upoutala  část, věnovaná nestorovi české myslivecké pedagogiky i praxe profesoru Hromasovi jakož i  expozice mysliveckých a lesnických uniforem. To spolu s dalšími  exponáty a  doprovodnými programy, zejména s pasováním nového příslušníka   řádu Moravských rytířů svatých Rostislava a Kolumbána, dodalo výstavě jistý komorní ráz v porovnání s veletrhem, který má logicky komerčnější zaměření.

 Nepřehlédnutelná a velice potěšitelná byla  účast dětí a mládeže, nejednou i v doprovodu vyučujících. To považuji za velice užitečné jak  z hlediska  rozšiřování znalostí,  tak   i v zájmu   uchovávání tradice a dalšího rozvoje české myslivosti, která je vedle svých ostatních  atributů  naším významným kulturním statkem.

 Těším se, že první ročník  Národní výstavy myslivosti  zakládá  tradici, která  k radosti naší myslivecké obce rozpůlí   dvouroční  interval, dělící  jednotlivé veletrhy Silva Regina.

JUDr. Josef Bartončík, emeritní předseda Sněmovny FS ČSFR a Československé strany lidové

 

Datum: 3.7.2015 9:03:00

Souběžně také

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště