Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava myslivosti
-> 2023

Národní výstava myslivosti

Děti poznávají les

 

Expozice s označením Lesní pedagogika v pavilonu F je od brzkého rána v obležení dětí různého věku. Na otočném kole zkoumají dřeviny, stopy zvířat, poznávají dřevokazné houby, na dendrofonu objevují hlas dřeva buku, smrku, jasanu a dalších stromů, pracují s přírodninami v rukodělných dílnách a podnikají spoustu dalších věcí. „Chceme, aby se děti zabavily, poučily a současně abychom v nich vzbudili dlouhodobý zájem o problematiku lesnictví a myslivosti,“ říká Marek Šuba, učitel Střední lesnické školy v Hranicích a jeden z hlavních organizátorů akce.


Ochutnávka lesní pedagogiky je na národní výstavě Myslivost součástí doprovodného programu, který zaštiťuje Ministerstvo zemědělství České republiky. To ve spolupráci s hranickou školou připravilo hodinový program, zahrnující šest základních hravých disciplín a další aktivity. „Očekáváme, že expozicí projde nejméně 500 dětí. Na dopoledne máme objednány školy, ohlásily se myslivecké a další kroužky a některé děti k nám přijdou individuálně s rodiči, hlavně o víkendu. Jsme nachystaní na tisícovku návštěvníků,“ říká Marek Šuba s tím, že nudit se tu nikdo nebude.

A nejde jenom o zábavu. Program má velký smysl pro děti z měst, které nemají tak blízký kontakt s přírodou. „Myslím si, že pro ně to může být hodně užitečné. Víme, že mladá generace má ráda les, ale někdy o tom neví. Teprve, když si na něj sáhne a přijde do lesa, třeba i díky upoutávce lesní pedagogiky, tak zjistí, jak je to úžasný prostor. A chce se vracet,“ dodává Marek Šuba, který je také předsedou Sdružení lesních pedagogů, jež při škole vzniklo. Sdružení navázalo na zahraniční zkušenosti a již 12 let se věnuje školení v této oblasti. Díky tomuto systematickému vzdělávání má Česká republika proškoleno na 900 lesních pedagogů, kteří v mladých lidech pěstují úctu k přírodě a snaží se, aby ji od dětského věku podporovali a chránili.

Datum: 11.5.2017 15:28:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vystavovatelé 2019

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště