Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava hospodářských zvířat
11.-14.5. 2017

Národní výstava hospodářských zvířat

Statistická data - Národní výstava hospodářských zvířat a ANIMAL TECH 2017

Národní výstava hospodářských zvířat se konala na brněnském výstavišti již popáté a opět potvrdila vysokou úroveň chovatelství v České republice. Letos ji navíc premiérově doplnil i první ročník Mezinárodního veletrhu pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH. Souběžně proběhly Národní výstava myslivosti a Veletrh udržitelného života v krajině NATUR EXPO BRNO. Tento nový koncept se zaměřením na živočišnou výrobu a péči o krajinu zvýšil zájem odborné veřejnosti, což se projevilo i vysokou návštěvností. Branami výstaviště prošlo celkem 37 447 návštěvníků ze 33 zemí. Národní výstava hospodářských zvířat se poprvé konala odděleně od výstavy PROPET.

Vystavovatelé
188 z 9 zemí *
Návštěvníci
37 447 z 33 zemí **

* Belgie, Česká republika, Itálie, Maďarsko, Německo, Polsko, Portugalsko, Slovensko, Španělsko

** Belgie, Česká republika, Dánsko, Francie, Irák, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko,Polsko, Rakousko, Saudská Arábie, Slovensko, Velká Británie

Komerční obsazená plocha 6 282 m2
Plocha určená hospodářským zvířatům
(900 zvířat od 300 chovatelů)
17 450 m2
Výstavní plocha celkem
23 732 m2

Závěrečná zpráva ke stažení:

Ohlasy vystavovatelů

Marian Jurečka, ministr zemědělství
V parametrech týkajících se užitkovosti hospodářských zvířat, zejména výroby mléka a produkce masa, Česká republika patří mezi deset nejlepších států světa. Na to, co naši zemědělci a naši předci dokázali, jsem velmi hrdý. Při pohledu na tato ušlechtilá zvířata musím říci, že jsme skutečnou špičkou, a to jsem za poslední tři roky projel velký kus světa a viděl zemědělskou praxi ve zhruba čtyřiceti zemích. Původně Národní výstava již dostává formát významné mezinárodní výstavy, kde mohou zahraniční hosté vidět více než 900 špičkových kusů hospodářských zvířat. Měl jsem zde možnost jednat s osmi zahraničními delegacemi a všichni tito zahraniční hosté byli nadšeni z toho, na jak vysoké úrovni Národní výstava v České republice probíhá. Byli překvapeni, jak špičkový nabízíme genetický materiál a v jaké kondici jsou představovaná hospodářská zvířata. Mám z toho radost, protože výstava tak plní svůj účel nejen pro nás v rámci České republiky, ale také jako výborná prezentace do zahraničí a pro podporu exportu.

Josef Kučera, místopředseda představenstva Českomoravské společnosti chovatelů
Historicky poprvé jsme zaštítili expozice Národní výstavy hospodářských zvířat. Česká republika je špičkou mezi vývozci genetického materiálu a naše zvířata se uplatňují na řadě zahraničních trhů. O tom svědčí i hojná účast zahraničních hostů zde v Brně, kde jim ukazujeme dlouhodobé výsledky práce našich šlechtitelů.

David Lipovský, Českomoravské společnost chovatelů, organizátor výstavy zvířat
Letos je to poprvé, kdy výstava hospodářských zvířat spolu s doprovodnými programy probíhá samostatně. Jsem mile překvapen návštěvností, které se první samostatný ročník dočkal. Možná jsme tím nastartovali dobrou tradici. Když vidím letošní zájem návštěvníků, tak si myslím, že současní vystavovatelé přijedou znovu a ti, kteří se letos přišli jen podívat, budou svoji účast vážně zvažovat.

Jiří Motyčka, výkonný ředitel Svazu chovatelů holštýnského skotu
Nám se výstava líbí a líbí se i chovatelům, proto se jí aktivně účastní. Prostředí výstaviště je nádherné a je tady poskytován velice dobrý servis včetně ubytování a stravování pro ošetřovatele zvířat. Musím říci, že pořadatelé výstavy pracují velmi dobře. Jsme také rádi, že vše nově zastřešuje Českomoravská společnost chovatelů, takže na nás už nespočívá bezprostřední břemeno organizačních záležitostí. Letošní účast chovatelů holštýnského skotu je myslím srovnatelná s minulými ročníky.

Richard Konrád, šlechtitel Svazu chovatelů ovcí a koz, spolupořadatel výstavy
Svaz chovatelů ovcí a koz připravil pro národní výstavu krásnou ukázku plemen, registrovaných v českých chovech. S účastí jsme spokojeni. Na stánku máme poměrně živo. Lidé se hodně ptají, takže konzultujeme, radíme a poskytujeme informace, takže je vidět, jak je účast na výstavě tohoto formátu nutná a chovu ovcí a koz prospěšná.

Kamil Malát, ředitel, Český svaz chovatelů masného skotu
Výstava právě skončila - a skvěle. Pro nás je to chovatelský svátek. Měli jsme tu 360 zvířat, 21 masných plemen, zhruba 80 chovatelů, 30 juniorů. Z těchto čísel vyplývá, že je to opravdu důležitá výstava, které si ceníme a kterou chovatelé berou velmi vážně. Kvalita zvířat rok co rok stoupá, což potvrdilo několik desítek zahraničních hostů jak v roli návštěvníků, tak i v roli sudích, kteří rozhodovali soutěžní šampionáty. Mnozí zahraniční hosté byli uchváceni českou kvalitou, chtěli nakupovat dobytek a mají zájem spolupracovat. Takový zájem nepřišel sám od sebe, ale přišel díky poctivé práci chovatelů, kterou pětadvacet let dělají a která se zúročuje mimo jiné i na této výstavě.

Pavel Král, ředitel, Svaz chovatelů českého strakatého skotu
Myslím si, že nově nastartovaná spolupráce BVV a Českomoravské společnosti chovatelů byla krokem správným směrem. ČMSCH jakožto garant výstavy zvířat je chovateli vnímán pozitivně, stejně jako koncept vyzkoušený už na minulém veletrhu TECHAGRO, kdy se na výstavě pragmaticky střídáme s holštýnským skotem. Malá část našeho plemene tu byla k vidění po celou dobu výstavy, týkalo se to zvířat z Lanškrouna ze Střední veterinární školy, která tu měla kromě jiných plemen i zástupce českého strakatého skotu a červinky. Dnešního soutěžního klání se účastnilo 27 kusů zvířat, což je více než minule, pozitivní byla i divácká kulisa. Koketujeme s myšlenkou, že bychom v roce 2019 vyhlašovali šampionku našeho plemene už tady na výstavišti v Brně.

Ivan Řezáč, specialista pro chov prasat, společnost Sano – Moderní výživa zvířat
Vystavujeme v Brně každý rok, protože chceme být vidět. Spojení výstavy zvířat s technologiemi a produkty pro živočišnou výrobu je myslím správné a zajímavé. Letos mě velmi příjemně překvapila celková úroveň výstavy, která jde rok od roku nahoru. A musím ocenit také vystavená zvířata, která mají velmi vysokou úroveň, viděli jsme tady úžasné kusy ladící oku chovatele.

Miroslav Duda, jednatel společnosti TREWIT
V Brně vystavujeme každý rok. Přestože TECHAGRO je větší, které se koná v Brně v sudých letech, je větší, pro nás je důležitější Národní výstava hospodářských zvířat, protože sem přijdou chovatelé, kteří jsou našimi zákazníky. Letos jsem velmi spokojen, za první dva dny jsem se vůbec nedostal ze stánku, protože u nás bylo pořád plno. Líbí se mi, že jsme v jedné hale se zvířaty a že je jich tu tolik.

Marek Fikejs, produktový manažer, STROM PRAHA a. s.
Rozumíme tomu, že je na veletrhu TECHAGRO potřeba uvolnit prostor pro zemědělskou techniku, protože tam je tlak na plochu obrovský. Myslíme si, že Národní výstava hospodářských zvířat jde správným směrem a letošní ročník vnímáme velmi pozitivně. Je to i propagace zemědělství, jen je potřeba udržet odborný ráz, aby zůstala spojená se zemědělstvím a eliminovaly se zbytečné stánky, které z toho dělají spíš pouť než odborně zaměřenou výstavu. Letos to tak je a náš stánek navštěvují i významní zákazníci. Za dva roky tady určitě budeme také.

Kateřina Nucová, ředitelka společnosti GENSEMEX a. s.
Naše firma se prioritně zabývá holštýnským skotem a myslím, že z pohledu chovatelů tohoto plemene byla výstava moc pěkná. Pěkné bylo i to, jak se ve čtvrtek zorganizoval šampionát plemene brown swiss a v sobotu jersey, takže šampionáty mléčného skotu měly návaznost a nesoustředilo se vše do jednoho dne. Líbilo se mi i relativně velké předvadiště. Smyslem této výstavy pro nás nejsou kontrakty, je to spíš o prezentaci firmy navenek, což se povedlo. Ve čtvrtek a v pátek byla návštěvnost vysoká a přišli naši zákazníci, takže jsme spokojeni.

Martin Křivka, vedoucí propagace, FARMTEC a. s.
Letošní výstava se nám líbila, bylo to lepší než před dvěma lety i z pohledu skladby návštěvníků. Hodně tomu pomohlo, že už se zároveň nekonaly výstavy psů a koček. Nejsilnější pro nás byly čtvrtek a pátek, ale ani víkendové dny nebyly marné. Účel, se kterým jsme na výstavu jeli, to určitě splnilo.

Václav Brynda, ředitel společnosti VVS Verměřovice
Posledních osm nebo deset let jsme v České republice nevystavovali, ale účastníme se veletrhů v zahraničí. Výstavy v Brně vždycky patří k těm profesionálně připraveným a s návštěvností jsme také spokojeni, takže účast pro nás splnila očekávání. Ve čtvrtek a v pátek tu byli všichni naši prodejci a mohli na jednom místě jednat se svými zákazníky, které jinak musejí objíždět na farmách. Předpokládám, že se za dva roky opět zúčastníme, protože jsme spokojeni a je tady příjemné prostředí i příjemní lidé.

Petr Peška, obchodní ředitel společnosti STS Olbramovice
Pravidelně vystavujeme na TECHAGRO, ale na této výstavě jsme poprvé. Přínos vidíme ve vysoké koncentraci chovatelů, což jsou naši zákazníci. Jsme tady poměrně spokojeni, účast předčila naše očekávání. Lidí přišlo hodně a hlavně to byla odborná veřejnost a naši potenciální zákazníci. Také počasí vyšlo, což zřejmě podpořilo návštěvnost. V sobotu a neděli sice chodí hlavně rodiny s dětmi, ale my jsme i o víkendu potkali pár zajímavých zákazníků.

Ladislav Martinec, jednatel, CRV Czech Republic
Tato výstava má pro nás jakožto pro šlechtitelskou firmu smysl, protože je zaměřena na chovatele, a těch přišlo opravdu hodně. Pro nás je to společenská událost, na které potkáváme naše zákazníky, kterým se na jednom místě můžeme věnovat. Za systém Ovalert na vyhledávání přirozených říjí a sledování zdravotního stavu zvířat jsme získali Zlatou medaili, což nás těší a určitě pomůže v propagaci.

Josef Maňásek, obchodní manažer, GEA Farm Technologies CZ
Dopředu jsme avizovali, že zde jako světovou novinku budeme představovat automatizovanou kruhovou dojírnu, takže hodně lidí se u nás zastavilo právě z tohoto důvodu. Na druhém místě zájmu byl jednoboxový dojicí robot Monobox. Co se týče veletrhu, myslím si, že by mu prospěla větší návštěva farmářů, kterou jsem hlavně o víkendu očekával. Na jednu stranu je dobře, že se nějakým způsobem odloučila živočišná výroba od strojů, ale na straně druhé je i dost farmářů, kteří mají zájem o stroje, o traktory a také je zajímá náš obor.

Tomáš Bohatec, jednatel, Bohatec s.r.o., Boskovice
Naši účast hodnotím velice pozitivně. Vyhráli jsme Zlatou medaili za přístroj MooCall, senzor telení krav. Jde o ve světě populární produkt, který monitoruje kontrakce, posílá zprávy na dvě mobilní čísla a emailové adresy a umí stanovit přesně na hodinu termín porodu. Věříme, že Zlatá medaile nám pomůže ke zviditelnění a vzhledem k zájmu věříme i v obchodní úspěch. S návštěvností výstavy jsme byli spokojeni.

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště