Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky
27.-30.6. 2013

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky

SCHNELL MOTOR: Značka SCHNELL je synonymem pro kogenerační jednotky s nejvyšší účinností na trhu

 

Společnost SCHNELL MOTOREN AG se specializuje na nejefektivnější využití energie z biomasy. Již přes 20 let v Německu vyvíjí kogenerační jednotky (KGJ) určené pro bioplynové stanice. Po celém světě bylo dosud instalováno více než 3200 jednotek. Díky inovativnímu přístupu a využívání vysoce účinných špičkových technologií se společnost stala světovým lídrem ve výrobě bioplynových vznětových KGJ.

SCHNELL je dodavatelem komplexních řešení pro KGJ. Od projektování a dimenzování přes montáž, zapojení a uvedení do provozu až po zajištění kvalifikované údržby a školení. KGJ jsou na přání zákazníka instalovány do strojovny či do kontejneru. Cílem je optimální integrace agregátu do celkové koncepce BPS. Samozřejmostí je splnění nejnáročnějších požadavků na protihlukovou a tepelnou ochranu strojovny či kontejneru.

Portfólio vyráběných agregátů pokrývá výkonové třídy od 30 do 530kW s elektrickou účinností dosahující až 47%! Základem je vznětový motor se zápalným paprskem. Díky tomuto principu lze v kombinaci s optimálně nastaveným vstřikováním dosáhnout nejvyšší možné účinnosti přeměny bioplynu na elektrickou energii. KGJ SCHNELL vynikají především:

  • výrazně vyšší účinností
  • prokazatelně nižšími emisemi
  • delší životností motoru
  • minimálním množstvím zapalovacího oleje
  • maximální použitelností.

Roku 2008 byla v ČR založena dceřiná společnost SCHNELL MOTOR Česká republika s.r.o. Od té doby bylo v České a Slovenské republice úspěšně uvedeno do provozu již přes 190 KGJ SCHNELL s celkovým instalovaným výkonem 48,7MW.

Přehled agregátů:

3R12.1B, 4R12.1B a 6R12.1B
Základem je osvědčený 3, 4 nebo 6válcový kompaktní řadový motor SISU-SCHNELL se vstřikovací technologií Common-Rail doplněný o dvousložkový synchronní generátor. Tyto modelové řady pokrývají výkon od 30 do 120kW.

 

6R20.1B
Nová verze nejůspěšnějšího agregátu je vyráběna ve výkonové třídě 170, 210, 250 a 265kW. Osvědčená technologie zápalného paprsku nasměruje palivo do válce přesně tam, kde vzniká výkon. Model s výkonem 265kW tak dosahuje el. účinnosti až 47%.

6R41.1B
Jednotka s 6válcovým řadovým motorem disponuje elektrickým výkonem od 460 až do 530kW. Dosahuje elektrické účinnosti až 47 %.

Využijte energii obsaženou v obnovitelných zdrojích tím nejefektivnějším způsobem a ušetřete několik tisíc tun siláže za rok. Použitím kogenerační jednotky SCHNELL na Vaší bioplynové stanici vyrobíte více energie při nižší spotřebě substrátu!

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště