Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky
27.-30.6. 2013

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky

SCHNELL MOTOR: Značka SCHNELL je synonymem pro kogenerační jednotky s nejvyšší účinností na trhu

 

Společnost SCHNELL MOTOREN AG se specializuje na nejefektivnější využití energie z biomasy. Již přes 20 let v Německu vyvíjí kogenerační jednotky (KGJ) určené pro bioplynové stanice. Po celém světě bylo dosud instalováno více než 3200 jednotek. Díky inovativnímu přístupu a využívání vysoce účinných špičkových technologií se společnost stala světovým lídrem ve výrobě bioplynových vznětových KGJ.

SCHNELL je dodavatelem komplexních řešení pro KGJ. Od projektování a dimenzování přes montáž, zapojení a uvedení do provozu až po zajištění kvalifikované údržby a školení. KGJ jsou na přání zákazníka instalovány do strojovny či do kontejneru. Cílem je optimální integrace agregátu do celkové koncepce BPS. Samozřejmostí je splnění nejnáročnějších požadavků na protihlukovou a tepelnou ochranu strojovny či kontejneru.

Portfólio vyráběných agregátů pokrývá výkonové třídy od 30 do 530kW s elektrickou účinností dosahující až 47%! Základem je vznětový motor se zápalným paprskem. Díky tomuto principu lze v kombinaci s optimálně nastaveným vstřikováním dosáhnout nejvyšší možné účinnosti přeměny bioplynu na elektrickou energii. KGJ SCHNELL vynikají především:

  • výrazně vyšší účinností
  • prokazatelně nižšími emisemi
  • delší životností motoru
  • minimálním množstvím zapalovacího oleje
  • maximální použitelností.

Roku 2008 byla v ČR založena dceřiná společnost SCHNELL MOTOR Česká republika s.r.o. Od té doby bylo v České a Slovenské republice úspěšně uvedeno do provozu již přes 190 KGJ SCHNELL s celkovým instalovaným výkonem 48,7MW.

Přehled agregátů:

3R12.1B, 4R12.1B a 6R12.1B
Základem je osvědčený 3, 4 nebo 6válcový kompaktní řadový motor SISU-SCHNELL se vstřikovací technologií Common-Rail doplněný o dvousložkový synchronní generátor. Tyto modelové řady pokrývají výkon od 30 do 120kW.

 

6R20.1B
Nová verze nejůspěšnějšího agregátu je vyráběna ve výkonové třídě 170, 210, 250 a 265kW. Osvědčená technologie zápalného paprsku nasměruje palivo do válce přesně tam, kde vzniká výkon. Model s výkonem 265kW tak dosahuje el. účinnosti až 47%.

6R41.1B
Jednotka s 6válcovým řadovým motorem disponuje elektrickým výkonem od 460 až do 530kW. Dosahuje elektrické účinnosti až 47 %.

Využijte energii obsaženou v obnovitelných zdrojích tím nejefektivnějším způsobem a ušetřete několik tisíc tun siláže za rok. Použitím kogenerační jednotky SCHNELL na Vaší bioplynové stanici vyrobíte více energie při nižší spotřebě substrátu!

Souběžně také

ANIMAL TECH
25.-28.4.2021


Národní výstava myslivosti
25.-28.4.2021


CEVC
27.-28.4.2021

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2019

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště